„Šilutės“ krepšininkai 2015 metus užbaigė su trenksmu

krepsinis olechnaviciusSavaitgalį vyko paskutinės šių metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) varžybos, ir Petro Joniko vadovaujamai „Šilutės“ vyrų komandai 2015 metus pavyko užbaigti dviem pergalėmis.

Išvykoje šilutiškiai įveikė Joniškio „Delikatesą“ 68:72, o namų aikštelėje sirgaliams padovanojo geriausią kalėdinę dovaną – rezultatu 86:79 ant menčių patiesė lygos lyderius – Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ krepšininkus.

Apylygiame susitikime pranašesnė – „Šilutė“

Joniškio „Delikatesas“ ir Šilutės „Šilutė“ – apylygio pajėgumo komandos: prieš susitikimą jos turėjo po vienodą pergalių ir pralaimėjimų skaičių – 8 ir 12.

Pirmajame ir antrajame kėliniuose pranašumą demonstravo „Šilutės“ krepšininkai, tad ilgosios pertraukos metu švieslentė rodė 33:38 mūsiškių naudai.

Trečiajame kėlinyje mūsiškiai padidino skirtumą 47:58, bet ketvirtajame pergalė vos neišsprūdo jiems iš rankų. Iki rungtynių pabaigos likus kiek daugiau nei 2 minutėms, šilutiškiai dar turėjo gana saugų 11 taškų pranašumą (59:70), bet namų šeimininkai joniškiečiai surengė spurtą 9:1, ir po varžovo Š.Kulevičiaus tolimo metimo skirtumas tarp komandų buvo vos 3 taškai – 68:71.

Kitos atakos metu Š.Kulevičius dar bandė pridėti 3 taškus, bet pakartoti tolimo metimo jam nepavyko. Šilutiškiai metė baudą, kuri jau nieko nebelėmė, tik užtvirtino pergalę rezultatu 68:72.

„Šilutei“ išvykoje 17 taškų pelnė Ignas Vaitkus, 17 taškų ir 14 kamuolių atkovojo Aurelijus Pukelis, Deividas Kumelis pelnė 13 taškų bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus, Edvinas Alunderis pelnė 11 taškų, 12 kartų atkovojo kamuolį.

Stebuklų metas!

Šeštadienį, gruodžio 19 dieną, „Šilutė“ namų aikštelėje žaidė paskutinės 2015 metų rungtynes su pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje užimančia Marijampolės „Sūduva – Mantinga“. Šilutiškių pergalės mažai kas tikėjosi, bet P.Joniko auklėtiniai įveikė lyderius rezultatu 86:79.

Jau nuo pirmojo kėlinio šilutiškiai rodė charakterį ir neketino lengvai pasiduoti. Kėliniui pasiobaigus „Šilutės“ sirgalius džiugino rezultatas 20:20.

Antrajame kėlinyje mūsiškiai į varžovų saugomą krepšį įmetė 2 taškais daugiau, tad ilgosios pertraukos metu, kai švieslentė rodė 40:38, Šilutės sirgaliai pradėjo tikėti pergale ir negailėjo gražių žodžių tiek žaidėjams, tiek jų treneriui.

Trečiajame kėlinyje šilutiškiams puikiai pavyko svečius uždaryti gynybos gniaužtuose. Marijampolės krepšininkams niekaip nepavykdavo pasižymėti, o tuo tarpu „Šilutės“ ekipa puikiai atakavo varžovų krepšį, ir netrukus komandas jau skyrė 13 taškų skirtumas (51:38).    Visgi NKL lyderiai marijampoliečiai taip lengvai rankų nenuleido ir per 6 minutes sugebėjo pelyti 14 taškų, o mūsiškiai – vos 4, taip sumažinę savo pranašumą iki 3 taškų (55:52).

Kaip greitai „Sūduva – Mantinga“ buvo užsiliepsnojusi, taip greit ją ir užgesino šilutiškiai. Jau pirmoje ketvirto kėlinio pusėje po sėkmingų A.Pukelio ir E.Alunderio puolimų „Šilutė“ vėl pirmavo dviženkliu skirtumu 65:55.

Lyderiams sunku buvo susitaikyti su pralaimėjimu, tad susiveržę diržus jie spurtavo 3:11. Bet ir tai nepadėjo – marijampoliečiams teko pripažinti pralaimėjimą rezultatu 86:79.

„Šilutės“ komandai tądien 18 taškų įmetė bei 15 kamuolių atkovojo Aurelijus Pukelis, Darius Kibildis pelnė 17 taškų, Ulyssesas Thomas pridėjo dar 15. Justinas Olechnavičius demonstravo ne tik puikią gynybą aikštelėje, bet ir pelnė 14 taškų, Edvino Alunderio sąskaitoje – 9 taškai bei 13 atkovotų kamuolių.

Po rungtynių sirgaliai žaidėjams ir treneriui P.Jonikui, spausdami rankas, dėkojo už geriausią kalėdinę dovaną. Tikrai nėra nieko smagiau, kaip 2015 metus krepšinio aikštelėje užbaigti tokia įspūdinga pergale.