„Šilutės“ krepšininkai išėjo „užtarnauto poilsio“

nkl krepsinis_2017_sezonas_baigesi„Šilutės“ vyrų krepšinio ekipa, kuriai vadovauja Robertas Kuncaitis, baigė savo pasirodymą Nacionalinės krepšinio lygos „Mezon“ 2016-2017 metų sezone. Tiek nedaug trūko, kad „Šilutė“ patektų į NKL stipriausių ketvertą ir kovotų dėl medalių…

Bet kelialapis į tolesnį žaidimą ir kovą dėl medalių atiteko Klaipėdos „Naftos – Uni – Akvaservis“ komandai, kuri rungtynių serijoje iki trijų pergalių tris kartus įveikė „Šilutės“ krepšininkus.

Antradienį, kovo 21 dieną, Šilutės krepšinio aikštelėje sulaukėme klaipėdiečių, jau du kartus nugalėjusių šilutiškius (serijos rezultatas buvo 2:1). Mūsiškiai turėjo gerą šansą išlyginti rezultatą, bet…

Pirmosios rungtynių sekundės: po ginčo „Naftos – Uni – Akvaservis“ komanda atkovoja kamuolį, ir… varžybos sustabdomos! Mat Klaipėdos sirgaliai sukėlė popieriaus skiaučių lietų tiesiai į krepšinio aikštelę.

Tai ženklas, kad Klaipėdos komanda atsivežė nemažą būrį sirgalių.

Kol viskas buvo išvalyta, užtruko kelias minutes, o tada žaidimas buvo tęsiamas.

Pirmasis kėlinys pradžioje nuvylė, nes atrodė, kad „Šilutės“ ekipoje nėra norinčiųjų mesti į varžovų krepšį. Visi žaidėjai kamuolį numesdavo komandos draugams. Bet įpusėjus kėliniui mūsų krepšininkai išdrąsėjo ir kėlinį baigė atsilikdami 3 taškais – 18:21.

Antrasis kėlinys buvo panašus. „Šilutė“ buvo besivejančiųjų vaidmenyje, o klaipėdiečiai ilgąją pertrauką pasiekė turėdami pranašumą 40:36.

Trečiajame kėlinyje „Šilutė“ vėl nesusitvarkė su varžovais. O mažasis Klaipėdos įžaidėjas R.Vaišvila sugebėjo pelnyti 10 taškų ir inicijavo spurtą. Prieš lemiamą paskutinį ketvirtį „Nafta – Uni – Akvaservis“ pirmavo net 65:49, ir atrodė, kad pergalė jiems jau ranka pasiekiama.

IV kėlinys – mūsų, bet ne iki galo

Ketvirtajame kėlinyje R.Kuncaičio auklėtiniai pradėjo mažinti skirtumą ir priartėjo iki 68:70. Jau dauguma „Šilutės“ sirgalių patikėjo, kad pergalė bus mūsų rankose, nes mūsiškiai buvo užsivedę ir šauniai mažino deficitą. Bet tuomet klaipėdiečiai pelnė 4 taškus, dar pridėjo tritaškį ir susigrąžino saugų pranašumą (77:68). Jo užteko iki mačo pabaigos.

Klaipėdiečiai trečią kartą nugalėjo „Šilutę“ (šįkart rezultatas buvo 83:75 ir pusfinalio serijoje žais su Šakių „Vyčiu“, kuris 3:1 pranoko „Telšių“ krepšininkus.

„Šilutės“ ekipoje žaidė tik 9 žaidėjai, nes kiti sirgo. Rezultatyviausi buvo Brianas Wanamakeris – 19 tšk., Aurelijus Pukelis – 15 tšk., Arvydas Eitutavičius – 14 tšk., Ulyssesas Thomasas – 12 tšk., Darius Kibildis – 8 tšk.

Rungtynių pradžioje NKL direktorius Giedrius Grybauskas skyrė prizą naudingiausiam 11-osios „Mezon-NKL“ savaitės žaidėjui, kuriuo tapo Aurelijus Pukelis.