„Šilutės“ krepšininkai įveikė svečius iš Kinijos

krep1gvildysPrieš savaitę mūsų miesto krepšinio aistruoliai mėgavosi karštomis „Šilutės“ ir Kinijos krepšinio komandų varžybų akimirkomis. Liepos 18 d. mūsų mieste viešėjo buvusio žalgiriečio Gintaro Krapiko treniruojama aukščiausios Kinijos krepšinio lygos Nanjing Tongxi „Monkey Kings“ ekipa, kuri sužaidė draugiškas rungtynes su „Šilutės“ vyrų krepšinio komanda.

Nors šeimininkai įveikė svečius rezultatu 79:73, bičiuliškos nuotaikos nei vieniems, nei kitiems krepšininkams tai nesugadino.

„Šilutės“ vyrų krepšinio komandos vyr. treneris Laimonas Eglinskas pasakoja, kad pasiruošimą 2018-2019 metų sezonui tęsianti kinų komanda daugiau nei mėnesį treniravosi Kaune. Svajonę surengti draugiškas rungtynes su savo komanda – esamais ir buvusiais jos žaidėjais vasaros lygoje – puoselėjusiam L.Eglinskui pavyko – liepos 18-ąją kinai atvyko į Šilutę.

Varžybos vyko jau įprastinėje vietoje – Vydūno gimnazijos sporto salėje. Nors apie jas išankstinės informacijos beveik nebuvo,  žiūrovų susirinko gana nemažai ir tai maloniai nustebino „Šilutės“ žaidėjus ir jų trenerį.

Varžybos buvo gana įtemptos, ir nors jas laimėjo šilutiškiai, tačiau, pasak L.Eglinsko, svečių nuotaikos tai nesugadino: ir jie, ir mūsiškiai krepšininkai džiaugėsi galimybe sužaisti tokias rungtynes. Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Bekeris svečiams įteikė dovaną – foto albumą „Šilutės kraštas“, vėliau jie su „Šilutės“ komandos vadovais pabendravo neoficialioje aplinkoje klube „Jazz Bowling“.

Pasak L.Eglinsko, nors kinų tauta negarsėja aukštaūgiais, į Šilutę atvykusi profesionalių krepšininkų komanda žaidžia aukščiausioje lygoje, todėl jos gretose yra ir labai aukštų žaidėjų, kurių ūgis net viršija 2 metrus. Be to, artimiausiu metu komandos vadovai ruošiasi pirkti ir du legionierius iš JAV, tad aukštaūgių jų komandoje dar padaugės.

Šilutiškiai taip pat sulaukė kvietimo apsilankyti Kinijoje. Šiuo metu, pasak L.Eglinsko, dar tik dėliojami artimiausi komandos planai, tad, ar į juos bus įtraukta išvyka į tolimąją Kiniją, jis dar negalėjo pasakyti.  

„Žalgirio“ TV“ kalbinamas „Monkey Kings“ vyriausiasis treneris G.Krapikas sakė, kad pirmieji mėnesiai Kinijoje jam nebuvo lengvi. Lietuviui tai buvo nauja vieta, nauja kultūra bei nauja komanda, kurioje jis beveik nieko nežinojo. Nemaža problema tapo ir tai, kad ten beveik niekas nekalba angliškai.

Tad, kai Nanjing Tongxi klubas suteikė galimybę mėnesio stovyklai užsienyje, G.Krapikas ir pasirinko Lietuvą ir Kauną, kur, anot jo paties, puikiai žino sąlygas, ir galimybes.

„Komandą atsivežiau į savo aplinką, kur jaučiuosi žymiai užtikrinčiau. Jiems Lietuva paliko didžiulį įspūdį. Be to, čia turime geras sąlygas tęsti pasiruošimą“, – sakė G.Krapikas.

Didžiąją profesionalo karjeros dalį Kaune kaip žaidėjas praleidęs ir vėliau „Žalgirį“ treniravęs G.Krapikas puikiai sutaria su dabartine Kauno ekipos vadovybe. Nuolat palaikomi ryšiai padėjo Nanjing Tongxi klubo vairininkui greičiau apsispręsti ir dėl galimos stovyklos su komanda mūsų šalyje.