„Šilutės“ krepšininkai Vilniuje padarė stebuklą

krepsinis kasiulis„Šilutės“ vyrų krepšinio komanda praėjusią savaitę sužaidė dvi pirmąsias 2013 metų Nacionalinės krepšinio lygos rungtynes. Išvykoje „Šilutė“ sudrebino Vilniaus „Perlo – MRU“ aikštės sienas ir iškovojo pergalę.

Ji sukėlė diskusijų laviną: gal pagaliau mūsiškiai atsigavo ir pradės kilti „karjeros laiptais“?

Bet… Namuose sužaistos rungtynės vėl nuleido visus ant žemės – „Šilutę“ įveikė Pakruojo komanda „Meresta“.

Tris kėlinius atsiliko

Vilniuje pirmuosius taškus pelnė šilutiškiai, bet netrukus „Perlas – MRU“ žaibiškai numalšino užsivedusius svečius iš Šilutės. Vilniečiai greitomis atakomis, dėjimais į krepšį iš viršaus išsiveržė į priekį 12:2.

Neapsikentęs tokio žaidimo, „Šilutės“ treneris A.Straupis paėmė minutės pertraukėlę. Ji buvo labai naudinga, nes iškart po jos šilutiškiai persvėrė rezultatą savo naudai 13:10.

Bet persvaros „Šilutė“ ilgai neišlaikė – pirmajam kėliniui artėjan prie pabaigos, du tolimus metimus pataikė sostinės klubas ir vėl ėmė pirmauti 26:23.

Šeimininkai energingai pradėjo ir antrąjį kėlinį, o mūsiškiams kurį laiką nepavyko pelnyti taškų. Vilniečiai rodė agresyvų ir veržlų žaidimą mūsų komandos aikštelės pusėje ir įgijo net dviženklį pranašumą 37:25. Po dviejų kėlinių rezultatu 53:39 pirmavo vilniečiai.

Trečiajame kėlinyje abi komandos stengėsi iš paskutiniųjų. Nuskambėjus sirenai, skelbiančiai III kėlinio pabaigą, švieslentė rodė 84:67 „Perlo – MRU“ naudai.

Panaikino milžinišką deficitą

Nėra nieko blogiau, kaip dar nesibaigus rungtynėms pirmaujanti komanda patiki pergale. Turbūt taip ir nutiko Vilniaus komandai, kuri užtikrintai pirmavo, bet neįvertino varžovų.

O šilutiškiai tądien kovojo iki paskutinės sekundės ir vis tirpdė skirtumą. Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai dar pirmavo 91:67, o iki rungtynių pabaigos likus 3 minutėms, „Šilutę“ nuo „Perlo“ skyrė vos 5 taškai.

Nors vilniečiai stengėsi neleisti priartėti svečiams, bet „Šilutė“ ir toliau spaudė varžovus ir likus 50 sekundžių „Perlo – MRU“ persvara siekė vos vieną tašką – 98:97.

Po nerezultatyvios šeimininkų atakos šilutiškiams atsirado galimybė persverti rezultatą. Ja pasinaudojo D.Heimanas: jis per varžovo rankas įmetė dvitaškį ir išvedė „Šilutės“ komandą į priekį.

Varžovams dar buvo likusios 19 sekundžių, bet jomis jie nepasinaudojo. Netikėtą pergalę rezultatu 101:98 iškovojo „Šilutė“.
Rezultatyviausi „Šilutės“ žaidėjai: D.Heimanas – 28 tšk. (8 rezultatyvūs perdavimai, 8/12 dvitaškių), E.Mološčiakas – 21 tšk., G.Pakalniškis – 16 tšk., M.Kasiulevičius – 13 tšk.

Namuose stebuklo nepadarė

Po varžybų Vilniuje, krepšinio aistruoliai nekantriai laukė susitikimo Šilutėje su Pakruojo „Meresta“. Ši komanda turnyrinėje lentelėje užima 9 vietą, o „Šilutė“ – tik 16. Bet gal ir šį kartą mums pavyks išplėšti pergalę?

Jau pirmajame kėlinyje svečių komanda jautėsi lyg namuose. Į mūsų sirgalių šūkavimus jie reagavo lyg į palaikymą. Šilutiškių gąsdinimai bei šūkiai nesutrukdė „Merestai“ laimėti pirmąjį kėlinį 18:27.

Antrajame bei trečiajame kėliniuose mūsų komanda labai stengėsi, atrodo, viską darė, kaip reikia, ir taškus pelnydavo, bet varžovų tolimi taiklūs metimai šilutiškių pastangas paversdavo niekais ir vėl įkinkydavo mūsiškius „arti“ iš visų jėgų. „Šilutė“ šiaip taip vėl priartėdavo prie svečių komandos, jau ir pavykdavo sušvelninti rezultatą, bet „Meresta“, pajutusi besiartinančius varžovus, vėl sustyguodavo savo žaidimą taip, kad tritaškių snaiperiai užmėtytų mūsiškių krepšį. Tos atakos baigdavosi sėkmingai ir pakruojiečiai vėl dideliu skirtumu atitrūkdavo nuo Šilutės krepšininkų.

Ketvirtas kėlinys – lemiamas. Bet ir jis toks pat: šilutiškiai kaunasi po krepšiu, o varžovai juos nugesina tritaškiais.

Po finalinio teisėjo švilpuko švieslentė rodė 71:88 Pakruojo „Merestos“ naudai, o šilutiškiai prisidėjo jau 17 pralaimėjimą.

Namų rungtynėse rezultatyviausi buvo: M.Kasiulevičius – 23 taškai, 8 atkovoti kamuoliai, D.Heimanas – 16 taškų, 4 rezultatyvūs perdavimai. 12 taškų komandai pridėjo E.Mološčiakas.