Šilutės krepšininkų startas pranoko lūkesčius

krepsinis naujas sezonas silutes komanda FTaip lauktos krepšinio kovos pagaliau prasidėjo ir Šilutėje, o už laukimą „Šilutės“ komanda mums padovanojo dvi pergales iš eilės. Nebuvo jos lengvos, daug nervų kainavo tiek patiems žaidėjams, tiek jų treneriui Petrui Jonikui, o sirgaliai ne kartą buvo sulaikę kvapą.

Pirmąsias 2015-2016 metų sezono Nacionalinės krepšinio lygos rungtynes „Šilutė“ žaidė išvykoje su praėjusio sezono (NKL) čempione tapusia Klaipėdos „Nafta – Uni – Akvaservis“. Ir mūsiškiai namo grįžo iškėlę galvą.

Kitą dieną namų aikštelėje sulaukėme svečių iš Telšių, ir jiems reikėjo palikti aikštelę su ne pačiom geriausiom nuotaikom: dar viena pergalė mūsiškių sąskaitoje!

Šaunusis dvyliktukas

Kas domisi „Šilutės“ vyrų krepšinio komandos gyvenimu, žino, kad praėjęs sezonas nebuvo iš geriausiųjų. Iškeltas uždavinys – patekti bent į atkrintamųjų varžybų ciklą – liko neįvykdytas. Žaidėjai ilgai neužsibūdavo komandoje, o dažna jų kaita tikrai nenešė jai naudos.

Taip pat „Šilutės“ krepšinio klubo vadovybės netenkino ir trenerio A.Straupio santykiai su žaidėjais, tad teko atsisveikinti su juo bei komandos vairą patikėti Šilutės sporto mokyklos treneriui Petrui Jonikui.

P.Jonikui visai neprastai jį sekėsi „sukinėti“, tad komanda jam patikėta ir šiemet. O ji – atsinaujinusi ir jauna.

Šio sezono „Šilutės“ komanda buvo komplektuojama jau nuo liepos. Ši užduotis patikėta P.Joniko asistentui, krepšinio vadybininkui Jonui Gavėniai. Gluosnių gatvėje esančią salę aplankė nemažai oranžinio kamuolio mylėtojų, bet „Šilutės“ garbę ginti liko tik dvyliktukas, kuris savaitgalį pradžiugino dviem pergalėmis.

Aštuoni krepšininkai žais už „Šilutę“ atvažiavę iš kitų miestų. Tai Darius Kibildis, 180 cm ūgio gynėjas iš Druskininkų; Justinas Olechnavičius, 195 cm ūgio gynėjas iš Šiaulių; Edvinas Alunderis, 202 cm ūgio puolėjas, kilęs iš Klaipėdos; vilnietis gynėjas Deividas Kumelis, 188 cm ūgio; Ignas Vaitkus, 195 cm ūgio puolėjas iš Šiaulių. Taip pat komandos sudėtyje yra ir 188 cm puolėjas Laimonas Remeikis (Klaipėda), 198 cm puolėjas Tomas Lekūnas (Biržai) bei 205 cm puolėjas Aurelijus Pukelis (Šilalė).
Smagu, kad už Šilutę žais ir nemažai šilutiškių, mūsų sporto mokyklos auklėtinių: Laurynas Stonkus (188 cm ūgio puolėjas), Artūras Grygelis (199 cm ūgio puolėjas), Tauras Ulevičius (188 cm ūgio gynėjas) ir Gvidas Galinauskas (205 cm ūgio puolėjas).

NKL komandos

2015-2016 metų NKL čempionate iš viso varžysis 14 komandų: Vilniaus „Vilnius“, „Perlas – MRU“, Kauno „Žalgiris-2“, Joniškio „Delikatesas“, Jonavos „Petrochema“, Molėtų „Ežerūnas – Karys“, Klaipėdos „Nafta – Uni – Akvaservis“, Palangos „Palanga“, Raseinių „Rasai“, Mažeikių „Mažeikiai“, Marijampolės „Sūduva – Mantinga“, Šilutės „Šilutė“, Šakių „Vytis“ (buvęs „Zanavykas“), Telšių „Telšiai“.

Nebėra „Trakų“ ir į regionų lygą iškritusios Kauno „Jazz – Diremta“ ekipų. Lygos naujokai – regionų lygos nugalėtojai „Telšiai“.
Komandos žais du ratus. Po jų išryškės ekipos, užėmusios 1-7 ir 8-14 vietas. Antrajame turnyro etape atskirai rungtyniaus pirmojo ir antrojo septintukų komandos. Trečiasis etapas – atkrintamosios varžybos.

Pirmasis „Šilutės“ susitikimas – su NKL čempionais

„Šilutė“ rungtynių maratoną pradėjo išvykoje prieš praėjusio sezono (NKL) čempione tapusią Klaipėdos „Nafta – Uni – Akvaservis“. Šis susitikimas atnešė mielą staigmeną „Šilutės“ fanams – jaunasis mūsų dvyliktukas puikiai laikėsi visus kėlinius.

Abi komandos kovojo apylygiai ir nė vienai nepavyko įgyti didesnio pranašumo, tad stebėti šias rungtynes buvo tikrai įdomu.

Didžiąją susitikimo dalį mūsiškiai pirmavo, bet ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštelės šeimininkai išlygino rezultatą 54:54. Tačiau puikų žaidimą demonstravęs Šilutės komandos žaidėjas I.Vaitkus (Nr. 9) pelnė 6 taškus, o varžovams pelnyti taškų nepavyko, tad mūsiškiai išsiveržė į priekį 54:60.

Vėliau, po dviejų rezultatyvių klaipėdiečių atakų, rezultatas minimaliu skirtumu buvo persvertas šeimininkų naudai. Bet klaipėdiečių viltys buvo užgesintos taikliu T.Lekūno (Nr. 15) tritaškiu bei D.Kumelio (Nr. 8) taikliomis baudomis. Po finalinės sirenos tapo aišku, kad sunkiai, bet pergalę rezultatu 70:73 iškovojo „Šilutė“.

Išvykoje rezultatyviausi buvo I.Vaitkus – 21 taškas, T.Lekūnas ir D.Kumelis pelnė po 13, o G.Galinauskas – 9 taškus.

Antra pergalė – šilutiškiams

Kitą dieną mūsų krepšininkai sulaukė svečių iš Telšių – tai naujokė Nacionalinėje krepšinio lygoje, praėjusių metų Regiono krepšinio lygos čempionė „Telšių“ komanda.

Šis susitikimas, pasak kai kurių šaltinių, turėjo būti lengvesnis nei išvykoje Klaipėdoje, bet sirgaliams taip nepasirodė. Žaidimas buvo apylygis ir iki pat rungtiynių pabaigos nebuvo žinoma, kas baigs kovą kaip laimėtojai.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti 4 minutes, „Telšiai“ pirmavo 54:56, tačiau šilutiškiai pelnė 6 taškus iš eilės ir nutolo rezultatu 60:56. Tolimas telšiškių žaidėjo taiklus metimas dar grąžino svečiams viltį, bet jai įsižiebus mūsiškiai gan šauniai mokėjo ją užgesinti, nes vėl pelnė 6 taškus iš eilės, ir rezultatu 68:62 šventė antrąją pergalę.

Namų aikštelėje rezultatyviausi buvo I.Vaitkus ir D.Kumelis, jie komandai pelnė po 23 taškus, Deividas dar atkovojo 9 kamuolius. A.Pukelis komandai pridėjo 8 taškus.

„Šilutės“ krepšininkų spalio 9 dieną namų aikštelėje laukia susitikimas su Jonavos „Petrochema – Dextera“, o kitą dieną išvykoje jie susitiks su „Mažeikiais“.