„Šilutės“ krepšininkų startas vertas aplodismentų

 krepsinis silute_F_sezono_atidarymasSavaitgalį startavo Nacionalinės krepšinio lygos 2016/2017 m. čempionatas, o vyriausiojo trenerio Roberto Kuncaičio ir jo asistento Laimono Eglinsko treniruojama šilutiškių komanda savaitgalį savo sirgalius nudžiugino dviem pergalėm iš dviejų galimų.

Penktadienį Jonavoje mūsiškiai sužaidė 64:79 ir jonaviečių komandą „Sporto klubas“ įveikė jų pačių sirgalių akivaizdoje.
Šeštadienį „Šilutė“ savo namų aikštelėje priėmė Raseinių „Rasus“. Šiame susitikime iki paskutinės sekundės niekas netikėjo, kad mūsiškiams pavyks laimėti, bet stebuklų būna, kai nuo varžovų nusisuka Fortūna: vos vienu tašku pergalę šventė „Šilutė“.

Truputis permainų
krepsinis silute_f2_sezono_atidarymas
Po praėjusio sezono antroje pagal pajėgumą šalies krepšinio lygoje – NKL – netrūko pasikeitimų. NKL paliko paskutiniai 2015/2016 metų sezone likę Panevėžio „Lietkabelio-2“ krepšininkai, juos pakeitė RKL A diviziono čempionatą laimėjusi Kauno KTU komanda.

Be šios komandos, NKL šių metų čempionate dalyvauja dar 13 ekipų.

Pakito ir finalinių NKL kovų formatas – nebeliks finalinio ketverto turnyro. Nuo šių metų NKL trofėjaus likimas paaiškės po finalo serijos iki keturių pergalių. Dėl bronzos medalių komandos kausis iki trijų pergalių.

Pirma kova – pirma pergalė

„Šilutė“ pirmąsias šio sezono rungtynes žaidė Jonavoje su „Sporto klubo“ krepšininkais. Ar mūsiškiai taip šauniai gynėsi, ar jonaviečiai per daug jaudinosi, bet mūsų varžovai pataikydavo rečiau nei kas trečią metimą. O mums tai tik į naudą! Po finalinės sirenos šilutiškiai džiaugėsi pirmąja sezono pergale 64:79 (18:22, 10:18, 16:21, 20:18).

„Šilutės“ komandoje rezultatyviausi buvo: Modestas Žauneriūnas – 16 tšk., Justas Nausėdas ir Simonas Raupys – po 13 tšk., Aurelijus Pukelis ir Brianas Wanamakeris – po 10 tšk.

Stebuklų būna ir krepšinyje

krepsinis silute_f1_1_sezono_atidarymasItin dramatišką pergalę mūsiškiams pavyko iškovoti savo sirgalių akivaizdoje. Nors visą žaidimą pirmavo Raseinių „Rasai“, o „Šilutė“ buvo besivejančiųjų vaidmenyje, mūsiškiai padarė stebuklą.

Likus žaisti mažiau nei minutei, svečiai dar pirmavo 79:74, tačiau tuomet ir sustojo. „Šilutės“ žaidėjas Justas Nausėdas realizavo baudos metimus (76:79), Kajus Okmanas suklydo, o Augustas Šuliauskas skirtumą sumažino iki minimumo. Tam mūsiškiams prireikė viso labo 10 sekundžių.

Iki mačo pabaigos likus 30 sekundžių, „Rasų“ snaiperis Šarūnas Vingelis prametė tritaškį, o šilutiškis Simas Raupys pelnė dvitaškį ir išvedė „Šilutę“ į priekį. Per likusias 9 sekundes svečiai prametė dvitaškį ir patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą, o „Šilutė“ antrą kartą galėjo šokti pergalės šokį 80:79.

Namų rungtynėse rezultatyviausi „Šilutės“ žaidėjai buvo: Aurelijus Pukelis – 16 tšk., Justas Nausėdas – 14 tšk., Darius Kibildis ir Modestas Žaunieriūnas – po 11 tšk.

Artimiausios rungtynės vyks penktadienį, spalio 14 d., namuose su Palangos krepšininkais, o kitą dieną „Šilutės“ laukia išvyka į Telšius.