„Šilutės“ krepšinio komandoje – daug permainų ir nė vienos pergalės

krepsinis saulysVyrų krepšinio komandoje „Šilutė“ – nemažai permainų: du nauji žaidėjai ir naujas treneris. Bet tai nepadėjo komandai savaitgalį sužibėti išvykoje ir namų aikštelėje.

Išvykoje žaisdama su Vilniaus MRU komanda, „Šilutė“ buvo sutriuškinta 86:56, o namuose 57:73 pralaimėjo NKL lyderiams „Mažeikiams“.

Dabar „Šilutė“ turi 9 pergales ir 8 pralaimėjimus. Tarp 15 Nacionalinės krepšinio lygos komandų mūsiškė yra 7-oje vietoje.

Naujas treneris, nauji žaidėjai

Daugumai sirgalių ne naujiena, kad iš Šilutės komandos išėjusį ir į Baltarusiją išvykusį trenerį Arvydą Straupį pakeitė 38-erių Gintautas Vileita.

Jis praėjusį sezoną vadovavo „Trakų“ komandai, su kuria laimėjo Regionų Krepšinio Lygą (RKL). Šiemet jis dirbo LKL „Lietkabelio“ komandos treneriu, bet buvo atleistas. Tad dabar G.Vileita stojo prie „Šilutės“ vairo.

„Šilutę“ palikus Tomui Lekūnui bei Ozanui Akyildiz, į jų vietą priimti Aurimas Birgelis ir Laurynas Stonkus.

Aurimas iki tol žaidė Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ komandoje. Šis 25 metų gynėjas vidutiniškai per sezoną rinko po 18,4 taško ir atliko po 4,2 rezultatyvius perdavimus.

L.Stonkus – 16-metis gynėjas, kuris žaidžia už Šilutės sporto mokyklos 1997 metais gimusių krepšininkų komandą, o dabar tobulinsis ir „Šilutės“ vyrų komandoje.

Rungtynės be pergalių

Penktadienį mūsiškiai buvo išvykę į sostinę ir ten buvo skaudžiai sutrypti Vilniaus MRU komandos.

Kodėl „Šilutei“ žaidimas buvo toks sunkus, nežinia. Gal didelės permainos dar neleido įsivažiuoti, gal atostogos prisidėjo prie pralaimėjimo? Šilutiškiai net 30 taškų nusileido vilniečiams – 86:56.

Išvykoje ruzultatyviausias buvo Nerijus Anglickis: pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius. Eivydas Mološčiakas pelnė 11 taškų, atkovojo 6 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Po 10 taškų surinko Evaldas Šaulys ir Deividas Pukis. Evaldas atkovojo 4 kamuolius, Deividas – 6.

Visi nekantriai laukė „Šilutės“ debiuto su nauju treneriu bei naujais žaidėjais namų aikštelėje. Komanda atrodė ramesnė, jos žaidimas nebuvo toks įtemptas kaip anksčiau. Treneris G.Vileita ramiai vedė žaidimą, patardamas savo žaidėjams, kaip jie turėtų elgtis, kokį derinuką daryti.

Iš šono mūsiškiai nelabai skyrėsi nuo NKL lyderių mažeikiškių. Svečiams nemažai reikėjo padirbėti, norint palaužti „Šilutę“.
Pirmasis kėlinys baigėsi 19:21 – vos 2 taškais pirmavo svečiai. Antrajame kėlinyje rezultatyvesni vėl buvo „Mažeikiai“ – iki didžiosios pertraukos rezultatas buvo 33:37.

Po pertraukos komandos toliau demonstravo gražų žaidimą. Stebino E.Šaulio kova dėl atšokusių kamuolių: jis pats, pasiuntęs kamuolį į varžovų krepšį, iškart puldavo dėl jo kovoti. Jei metimas nepasiekdavo tikslo, Evaldas jį atsikovodavo, ir „Šilutė“ turėdavo progą pulti.

Naujasis komandos žaidėjas A.Birgelis taip pat neblogai pasirodė. Sirgaliai diskutavo, kad jis panašus į E.Mološčiaką. Tolimesnis žaidimas parodys, kuris iš jų naudingesnis.

Jaunąjį L.Stonkų treneris išleido likus vos minutei iki rungtynių pabaigos, tad debiutantui nepavyko per trumpą laiką parodyti savęs.

Po trečio kėlinio „Mažeikiai“ buvo gerokai išsiveržę į priekį – 44:56.

Nežinia, kaip rungtynės būtų pasibaigusios, jei būtų taiklūs nors pusė šilutiškių mestų tolimų metimų. Bet tądien nei D.Pukiui, nei E.Šauliui, nei E.Mološčiakui nebuvo tritaškių diena.

Pergalę 57:73 iškovojo svečiai, bet tikrai nelengvai.

Rezultatyviausi buvo Edgaras Sosnovskis (14 tašk. 7 atk. kam.), D.Pukis (10 tašk., 5 atk. kam.), E.Šaulys (9 tašk. 12 atk. kam., 3 rez. perd.), E.Mološčiakas (9 tašk., 4 atk. kam., 6 rez. perd.).