Šilutės lengvaatlečiai Lietuvos kroso taurės varžybose – treti

lengvoji nugaletojai vidury bartkute budrikasLapkričio 7 dieną Klaipėdoje vyko Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės varžybų finalas. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai rajonų grupėje iškovojo III vietą ir pradžiugino parvežę taurę. Patys Stasio Oželio ir Linos Leikuvienės auklėtiniai džiaugėsi medaliais.

Šeštadienį šilutiškiai dalyvavo finalinėse varžybose – Lietuvos lengvosios atletikos kroso taurės VI etape.

Po penkių etapų lengvaatlečiai buvo 2-ojoje vietoje, jų tikslas buvo šoktelėti į 1-ąją. Bet šiemet nepavyko to įgyvendinti, nes vienas iš lyderių patyrė traumą ir paskutiniame etape negalėjo dalyvauti ir laimėti komandai svarbių taškų. Tačiau komandos nariai pasistengė iš peties, tad galime džiaugtis III vietos taure.

1620 m bėgimo rungtyje 2002 metais gimusių ir jaunesnių grupėje greičiausia buvo Gerda Bartkutė (treneris S. Oželis), aplenkusi net 20 varžovų ir komandai uždirbusi 22 taškus, o sau iškovojusi aukso medalį.

Šaunu, kad po visų šešių etapų Gerda išsaugojo I vietą. Pirmajame etape ji finišavo trečioji, antrajame – antroji, trečiajame – trečioji, o visus kitus tris etapus ji visada buvo pirmoji. Susumavus visų etapų rezultatus, Gerda surinko 99 taškus ir jai atiteko dar vienas aukso medalis.

Toje pačioje amžiaus grupėje tarp berniukų nepavejamas buvo Linos Leikuvienės auklėtinis Justas Budrikas – jis aplenkė 25 varžovus. Komandos draugas Osvaldas Gusčius finišą kirto septintas. Bendrai šie du lengvaatlečiai komandai pridėjo 32 taškus.

Justas po visų šešių etapų apdovanotas dar ir sidabro medaliu, pirmosios vietos laimėtojui Arnui Šiškauskui iš Vilkaviškio jis nusileido vos trimis taškais.

Jaunučių grupėje (gimę 2000-2001 metais) 1620 m distancijoje varžėsi 16 lengvaatlečių. Linos Leikuvienės auklėtinė Julija Baciūtė užėmė 7-ąją vietą ir komandai pelnė 10 taškų, o Stasio Oželio auklėtinė Giedrė Sudeikytė finišavo 13-oji, taip komandai pridėdama 4 taškus.

Jaunučių grupėje paskutiniame VI etape S.Oželio auklėtinis Aurimas Bendžius nedalyvavo, nes išvakarėse patyrė traumą. Tai didelis praradimas komandai. Bet Aurimas prieš tai vykusiuose etapuose pasirodė gerai. Tad bendroje įskaitoje jis vis tiek liko II vietoje ir džiaugėsi sidabro medaliu.

Trenerio Stasio Oželio auklėtinės Emilė Balodytė ir Gintarė Kuisytė bei Linos Leikuvienės auklėtinės Justė Šertvytytė ir Aušra Ambrulaitytė dalyvavo jaunių (gimusių 1998-1999 m.) 2840 m bėgimo rungtyje. Medalių merginoms nepavyko iškovoti, bet visų jų bėgimas komandai padovanojo svarbius 14 taškų.

Tos pačios amžiaus grupės vaikinai turėjo įveikti 4460 m distanciją. Čia Robertas Petraitis iškovojo V vietą – 12 taškų komandai, Kęstas Mickus – VI vietą – 11 taškų. Gytis Šumalovas Šilutės komandai pridėjo 8 taškus, finišuodamas devintas, o Jokūbas Tubutis – 6 taškus, finišą pasiekęs vienuoliktas.

Aistė Noreikaitė varžėsi 4460 m distancijoje vien tam, kad nors keli taškeliai papildytų komandos kraitį. Ir papildė net 8 taškais, nes ji finišavo devinta jaunuolių (gimusių 1996-1997 m.) ir moterų (gimusių 1995 m. ir vyresnių) grupėje.

Pagyrimų nusipelnė ir rutulio stūmikė Justė Šertvytytė, kuri dėl komandos taškų papildymo bėgo 2840 m distanciją.

Treneriai labai didžiuojasi visais auklėtiniais – jie dėl aukštos komandinės  vietos stengėsi visi. Jų sunkus darbas treniruočių metu ir didelis atsidavimas komandai varžybose lėmė, kad tarp 23 rajono komandų galime džiaugtis užėmę aukštą III vietą.