Šilutės lengvaatlečiai su Lietuvos rinktine Minske iškovojo bronzą

Lina KristinaBaltarusijos sostinėje Minkse vyko Tarptautinis jaunimo (U-20 ir jaunesnių)  lengvosios atletikos mačas. Lietuvos rinktinės garbę ginti išvyko Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Kristina Jašauskaitė ir Jokūbas Tubutis, kuriuos lydėjo jų trenerė Lina Leikuvienė.

Medalį parsivežti pavyko Kristinai, kuri trišuoliu nušoko 12,68 m ir užėmė trečiąją vietą. Šuolininkė pagerino asmeninį rekordą, negana to, ji nustebino Baltarusijos žurnalistus, kai jie sužinojo, kur perspektyvi lengvaatletė treniruojasi.

Kristina – perspektyvi trišuolininkė

Tarptautinis jaunimo lengvosios atletikos mačas vyko aukštosios fizinio lavinimo mokyklos lengvosios atletikos manieže. Pasak trenerės L.Leikuvienės, sąlygos varžytis buvo labai geros, Baltarusijoje netrūksta modernių sporto salių. Tad, trenerės pasokojimu, vietiniai žurnalistai neslėpė nuostabos sužinoję, kad prizininkė K.Jašauskaitė  žiemą treniruojasi  ne moderniame lengvosios atletikos manieže, o prastoje, lengvąjai atletikai nepritaikytoje sporto salėje.kristinos suolis

Kristina trišuolio rungtyje nušoko 12,68 m, ir laimėjo bronzą, o šalies rinktinei pelnė 8 taškus. Čempione tapo latvė Rūta Lasmane (13,03 m), antrąją vietą užėmė ukrainietė Oleksandra Levchenko – 12,76 m. Tiesa, šilutiškė Kristina taip pat yra kandidatė dalyvauti vasarą pasaulio jaunimo čempionate, jai reikia tik įvykdyti normatyvą – nušokti trišuoliu 12,85 m. Jei Kristinai pavyks pasiekti šį rezultatą, trokštamas kelialapis jai garantuotas.

Jokubas dalyvavo 2 rungtyse

Vidutinių nuotolių bėgikas J.Tubutis bėgo 400 metrų. Jau prieš kelionę Jokūbas jautė pirmuosius ligos požymius, tad jam geriausio savo rezultato nepavyko pasiekti. Jis distanciją įveikė per 52,22 sekundes ir finišavo septintas. J.Tubutis dar dalyvavo ir mišrių estafečių (4×200 m) komandų varžybose. Lietuvaičių laikas – 1:35,25 min. ir užimta penkta vieta. Greičiausiai finišavo ispanai – 1:33,10 min.   Jaunimo lengvosios atletikos mače daugiausiai – 196 taškus surinko Ispanijos komanda. Antra vieta atiteko baltarusiams (193 tšk.), trečia – ukrainiečiams (186 tšk.). Turkija – 4 vieta (163 tšk.), Latvija – 5 v. (161 tšk.), Lietuva – 6 v. (161 tšk.). Latviai ir lietuviai surinko vienodai taškų, tačiau latviai laimėjo daugiau antrųjų vietų, todėl ir aplenkė mūsiškius.