Šilutės ligoninė jau turi vadovą: itin sunkiu metu pareigas perėmęs A. Starkus tiki mūsų ligoninės ateitimi

Šilutės ligoninė jau turi laikiną naują vadovą – nuo antradienio vyriausiojo gydytojo pareigas laikinai eina gydytojas chirurgas, Chirurgijos - traumatologijos skyriaus vedėjas Algis Starkus.

Gydytojas A. Starkus dėkoja visiems savo kolegoms, ypač sutelktai dirbantiems šiuo sunkiu ligoninei metu.

Jau 36 metus Šilutės ligoninėje dirbančiam gydytojui šias pareigas teko perimti ypač sunkiu ligoninei ir visam kraštui metu – sparčiai kylant sergamumui. Be to, ir vadovavimo Chirurgijos – traumatologijos skyriui nuo jo pečių niekas nenuėmė.

„Iššūkių aš nebijau, bet tokiomis sąlygomis dar tikrai neteko dirbti“, – pripažįsta gydytojas.

Pelnė Nusipelniusio gydytojo vardą

Nuo 1985 m. rugpjūčio 1-osios Šilutės ligoninėje dirbančiam gydytojui chirurgui A. Starkui tai yra pirmoji ir kol kas vienintelė darbovietė. Gydytojas yra gerbiamas pacientų ir vertinamas kolegų. 2010-aisiais A. Starkus buvo išrinktas Šilutės ligoninės „Metų gydytoju“, prieš keletą metų tuometinis Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga jam suteikė Nusipelniusio gydytojo vardą ir įteikė Garbės ženklą.

Gydytojas A. Starkus turi ir vadovavimo patirties – nuo 2016 m. jis yra ligoninės Chirurgijos – traumatologijos skyriaus vedėjas. Anksčiau A. Starkus yra vadovavęs Traumatologijos, Hemodializių skyriams ir Audito grupei. A. Starkaus sėkmę karjeroje lėmė įgyta patirtis, profesinės žinios ir asmeninės savybės.

Perimti ligoninės vyr. gydytojo pareigas A. Starkui teko Šilutės ligoninės steigėjo – rajono savivaldybės pavedimu. Praėjusią savaitę meras Vytautas Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, jog dėl laikino vadovavimo bus kalbamasi su keliais gydytojais. Tokia būtinybė iškilo po to, kai po kilusio skandalo dėl padirbtų dokumentų iš darbo išėjo beveik du metus įstaigai vadovavęs gydytojas Viktoras Šileikis.

Būtent A. Starkus buvo antrasis kandidatas, prieš du metus konkurse į vyr. gydytojo pareigas kartu su V. Šileikiu išėjęs į finalinį turą.

Tiki ligoninės ateitimi

Konkursą nuolat eiti vyriausiojo gydytojo pareigas Šilutės rajono savivaldybė paskelbė spalio 5 d.
Klausiamas ar dalyvaus konkurse, A. Starkus sako, jog jei nebūtų apie tai galvojęs, nebūtų sutikęs ir laikinai dirbti šio darbo. Bet, anot jo, apie tai kalbėta ankstoka, pirmiausia tai priklausys nuo jo darbo įvertinimo ir Savivaldybės vadovų sprendimo.

Gydytojas sako nemanantis, kad rašyti reikia apie jį, anot jo, kur kas svarbiau dabar viešinti informaciją apie ypač sudėtingą COVID‘o situaciją, kalbėti žmonėms apie būtinybę skiepytis, apie tai, kokiomis sudėtingomis sąlygomis šiandien tenka dirbti visam ligoninės personalui.

„Noriu, kad žmonės mane išgirstų. Situacija yra tikrai labai įtempta. COVID skyrius tiesiog braška, ir jau visi turime galvoti apie tai, kaip gyvensime, kai teks apriboti kitų paslaugų teikimą. Esu nepaprastai dėkingas visiems savo kolegoms, kurie šiandien dirba išties pasiaukojamai, negailėdami savęs, užmiršdami savo šeimas. Tik todėl situaciją dar kontroliuojame“, – „Šilutės naujienoms“ sakė gydytojas.

Jis sako tikintis mūsų ligoninės ateitimi ir neabejoja, kad ir pats, ir kiti medikai padarys viską, kad mūsų miesto ligoninė išliktų ir krašto žmonėms toliau teiktų visas būtinas paslaugas.

Laikinai vyr. gydytojo pareigas einantis A. Starkus interesantus iš išorės priims kiekvieną pirmadienį – ketvirtadienį, nuo 16 iki 16.45 val. su išankstine registracija tel. (8 441) 61043.