Šilutės ligoninėje: kada reikalingas PGR testas ir kas gali lankyti ligonius?

Nors pandeminė situacija tęsiasi, Šilutės ligoninėje teikiamos visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, visi pacientai laukiami. Ką svarbu žinoti prieš apsilankant įstaigoje? Kada reikia atsilikti PGR testą? Kokias apsaugos priemones dėvėti? Ar galima lankyti ligonius?

Pacientai, atvykstantys į Šilutės ligoninę planiniam gydymui privalo turėti COVID-19 testą, atliktą PGR metodu ne anksčiau, kaip prieš 72 val. Testas gali būti atliekamas mobiliajame punkte, į punktą pacientas registruojasi pats elektroniniu būdu adresu www.1808.lt užpildydamas elektroninę formą.

Atvykus į ligoninę dėl būtinosios pagalbos, COVID-19 testas PGR metodu nebūtinas, jei reikės, personalas atliks greitąjį antigenų testą. Vaikai dėl būtinosios pagalbos konsultuojami Vaikų ligų skyriaus priėmimo kambaryje (trečiojo korpuso II aukšte). Patekimas į Vaikų ligų skyrių pro Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus įėjimą. Atvykus ir paskambinus nurodytu Vaikų ligų skyriaus skambučiu pasitiks skyriaus darbuotojai. Iškilus klausimams skambinkite telefonu (8 441) 61042.

Suaugusieji dėl būtinosios pagalbos konsultuojami II korpuso I aukšte.

Endoskopijos, spirometrijos procedūros atliekamos tik tiems pacientams, kurie ne daugiau kaip prieš 72 val. yra pasidarę COVID-19 testą PGR metodu ir gavo neigiamą atsakymą.

Lankantis pas gydytojus specialistus Konsultacinėje poliklinikoje, COVID-19 testai nebūtini, tačiau nerekomenduojama lankytis, jaučiant peršalimo simptomus. Lankantis Konsultacinėje poliklinikoje patartiną dėvėti respiratorių be vožtuvo.

Jeigu jums patvirtinta COVID-19 liga, reikia konsultuotis su savo šeimos gydytoju. Jeigu pasijutote blogai, pradėjo trūkti oro, atsirado dusulys ar kiti COVID-19 simptomai, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Su gydančio gydytojo leidimu leidžiama lankyti tik kraštutinai sunkios būklės pacientus ir vaikus iki 14 metų. Atvykus lankyti reikia pateikti (atspausdintą arba išsaugotą skaitmeniniu formatu, arba prisijungus prie esveikata.lt) vieną šių dokumentų: vakcinacijos pagal pilną schemą faktą patvirtinantį įrašą; teigiamo tyrimo IgG antikūnų rezultatų protokolą; neigiamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatų protokolą; asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Ligoninius vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus.