Šilutės ligoninės medikams – valstybinis įvertinimas ir padėkos

DSCF4570Šiemetinė medicinos darbuotojų diena Šilutės ligoninės medikų kolektyvui ir vėl pateikė malonių staigmenų: ta proga ligoninės slaugos administratorei Birutei Jurjonienei suteiktas nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas, o grupei įstaigos medikų ir darbuotojų pareikštos ligoninės vadovo Dariaus Steponkaus padėkos už ilgametį ir nepriekaištingą darbą.

B.Jurjonienė – nusipelniusi Lietuvos slaugytoja

Ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Steponkus pasidžiaugė, kad į šiemetinį Medikų dienos minėjimą ir kartu rengiamą ataskaitinį rinkiminį susirinkimą susirinko toks gausus darbuotojų būrys, kad salėje visi vos sutilpo.DSCF4573

„Tai rodo, kad mūsų darbuotojai yra aktyvūs žmonės, jiems rūpi įstaigos gyvenimas ir reikalai“, – sakė jis.

Ilgai nedelsęs jis paskelbė džiugiausią naujieną – balandžio 24 dieną Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusiame Lietuvos medicinos darbuotojų dienai skirtame renginyje Šilutės ligoninės slaugos administratorė B.Jurjonienė buvo apdovanota nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklu.

Nusipelniusio Lietuvos slaugos darbuotojo vardas Lietuvoje šiemet suteikiamas pirmą kartą, tokiais garbės ženklais iš viso šiemet apdovanota 10 visos šalies slaugytojų.

Pasak D.Steponkaus, B.Jurjonienę visi įstaigos darbuotojai yra įpratę matyti tik nuolat skubančią, ar vasaros karščiai, ar žiemos speigas, ji neretai po ligoninės teritoriją bėgioja nė šiltesnio drabužio neužsimetusi. Bet tai ir suprantama, mat slaugos administratorės darbo baras ir yra visa įstaiga, jai tenka koordinuoti visų slaugytojų ir jų padėjėjų darbą.

Nepaisydama didelio užimtumo, B.Jurjonienė dar randa laiko ir dainai – daug metų dainuoja Šilutės mišriame vokaliniame ansamblyje „Mingė“, be to, propaguoja ir šiaurietiškąjį ėjimą.

Konsultacinės poliklinikos slaugos administratorei B.Jurjonienei gerų žodžių negailėjo ir šio padalinio vadovas, gydytojas Leonas Balčėnas. Pasak mediko, šis skyrius taip sėkmingai dirba ir todėl, kad prie jo rezultatų prisideda B.Jurjonienė.

Padėkota kolegoms, dirbantiems po 4 dešimtmečius

D.Steponkus jau ne pirmą kartą prisipažįsta nesantis jokių kardinalių gyvenimo pokyčių šalininkas, todėl jį džiugina ilgai vienos darbovietės nekeičiantys žmonės. „Nors šiandien kelių dešimtmečių darbas vienoje darbovietėje jau tampa atgyvena, tačiau aš manau, kad pastovumas mediko darbe – teigiamas bruožas, ir tokie žmonės nusipelno ypatingos padėkos ir įvertinimo už pasiryžimą nekeisti darbo vietos“, – sakė įstaigos vadovas.

Jis prisipažino, kad gerokai nustebo, kai sužinojo, jog jau 40 metų ligoninėje dirba maisto ruošimo padalinio vyr. virėja Danutė Stankienė. Nustebo todėl, kad virtuvės šefė iš pažiūros dar labai jauna. Bet paaiškėjo, kad dirbti ligoninėje D.Stankienė pradėjo būdama vos 17-kos metų ir nuo tada nekeitė darbo vietos.

Pasak D.Steponkaus, ligoniai dažnai nežino, kas jiems ruošia maistą, ne vienas paklaustas atsako, jog… tikriausiai seselės. Tačiau virėjų darbas yra ne mažiau svarbus nei gydytojų ir slaugytojų, nes gydo ne tik vaistai, bet ir maistas.
D.Stankienei, be kita ko, įteikta ir lentelė su užrašu „Nuostabiam virtuvės šefui“.

Už ilgametį ir nepriekaištingą darbą Šilutės ligoninėje nuo 1974 m. rugpjūčio padėkos pareikštos Chirurgijos skyriaus urologui Juliui Valerijui Pranevičiui ir jo žmonai, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vidaus ligų gydytojai Irenai Pranevičienei.

Tiek pat dešimtmečių ligoninei atidavė ir Traumatologijos skyriaus vedėjas, traumatologas ortopedas Adulis Valodska, Konsultacinės poliklinikos bendrosios praktikos slaugytoja Regina Topolnaja, Konsultacinės poliklinikos gydytojas dermatovenerologas Leonas Balčėnas. Visiems jiems padėkota, įteikta gėlių ir suvenyrai, o D.Steponkus pabrėžė, kad veteranais šių kolegų nevadina, mat jie yra kupini energijos.

Vėliau medikai išklausė vyriausiojo gydytojo pavaduotojo Vytauto Žvirblio parengtą praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, aptarė aktualiausias problemas.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!