Šilutės mokytojai jungiasi prie rezoliucijos

Šilutės rajono savivaldybės administracija, kaip ir nemaža dalis kitų Lietuvos savivaldybių, akivaizdžiai jaučia grėsmę dėl kaimiškųjų gimnazijų išlikimo. Poreikį atsakingai vertinti švietimo įstaigų tinklo pertvarkas sąlygoja aplinkybė, kad nuo 2024 m. rugsėjo 1 d. 11 klasėje (III gimnazijos) privalės mokytis ne mažiau kaip 21 mokinys, o nesurinkus reikiamo mokinių skaičiaus, klasė negalės būti formuojama.

Jau dabar didėjantis mokytojų stygius tik augs dėl mažėjančio darbo krūvio ir atitinkamai – atlyginimo, mažės norinčių dirbti tokiose mokyklose mokytojų. Privalome įvertinti faktą, kad mokinių vežiojimas iš atokių gyvenviečių žymiai paankstina mokinių išvykimo į mokyklą laiką, tai daro neigiamą poveikį vaikų fizinei ir emocinei sveikatai, blogina jų ugdymosi sąlygas, sudėtinga sudaryti tinkamas galimybes mokiniams lankyti neformalaus ugdymo užsiėmimus.

Suvokiant situacijos rimtumą ir nesulaukiant pakankamo nacionalinės valdžios atstovų dėmesio, iniciatyvos tenka imtis arčiausiai gyventojų esančiai savivaldai. Kolegos iš Kretingos rajono savivaldybės pakvietė prisijungti prie parengtos rezoliucijos „Dėl mokyklų tinklo kūrimo taisyklių keitimo“.

Rezoliucijoje siūloma suteikti savivaldybėms daugiau savarankiškumo ir atsakomybės už racionalų švietimo lėšų panaudojimą, tinklo efektyvumą, ugdymo(si) kokybę ir išsaugoti kaimiškas gimnazijas, paliekant nuo 2024–2027 m. Taisyklėse nustatytą vieną III gimnazijos klasę, kurioje mokytųsi ne mažiau kaip 12 mokinių klasės sraute.

Savo poziciją dėl pritarimo rezoliucijai išreiškė: Šilutės pirmosios gimnazijos bendruomenė – 22 pritariančios nuomonės, Šilutės Vydūno gimnazija – 17, Žemaičių Naumiesčio gimnazija – 35, Vainuto gimnazija – 507, o Vainuto gimnazijos Katyčių skyrius – 74. Gausiausiai prie rezoliucijos palaikymo prisijungė Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė – 1099 balsai.

Savivaldybės inf.