Šilutės muziejininkai uostamiestyje atidarys muitinę

muziejaus muitininkaiRytoj, kai visa Šilutė ir jos svečiai uoste ragaus ir vertins mažiausiai dvidešimties komandų išvirtas žuvienes, Šilutės muziejininkai Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje įkurs muitinę.

Muziejų metams skirtame renginyje Klaipėdos ir Šilutės muziejininkai virs kafiją, keps vofelius ir žaidimo forma atkurs vieną iš kaizerinės Vokietijos ir carinės Rusijos pasienyje stovėjusių muitinės postų vykdomų funkcijų.

Panašų postą šilutiškiams teko įveikti šių metų Šilutės miesto šventės metu.muziejaus konfiskuotos prekes

Rugsėjo 8 dieną nuo 12 valandos Klaipėdos laikrodžių muziejuje vyks edukacinis renginys „Linksmosios muitinės procedūros“. Kiekvienas dalyvis, norintis įžengti į Laikrodžių muziejaus kiemelį, turės kirsti įsivaizduojamą kaizerinės Vokietijos ir carinės Rusijos (Žemaitijos) sieną, pereiti muitinės kontrolės postą.

Greta muitinės posto bus eksponuojama laikina paroda apie pasienio ir muitinės ypatybes. Pereinančius muitinės postą svečius pasitiks atkurtais kaizerinės Vokietijos laikotarpio rūbais apsirengę muitininkai ir pasienietis, kurie supažindins su buvusio pasienio muitinės, sienos kirtimo taisyklėmis, užduos linksmus klausimus pasienio muitinės tema. Dalyviai žaidimo forma bus prašomi užpildyti gabenamų per sieną prekių deklaracijos kortelę, muitinės tarnautojas atliks išsamią dokumentų patikrą ir asmens daiktų „apžiūrą“.

Muitinės poste veiks keitykla – litai bus keičiami į specialius išleistus pinigus. Tik su šia valiuta patekę į linksmybių sūkurį kiemelyje dalyviai galės įsigyti šio krašto kulinarinio paveldo patiekalų – vofelių (didelių ant lauko krosnies vietoje kepamų vaflių) ir čia pat verdamos kafijos (miežinės ir pupelių kavos).