Šilutės muzikantus suvienijo Gatvės muzikos diena

gmd 3Šeštadienį visos Lietuvos muzikantus sujungė Gatvės muzikos diena. Šilutėje jau penktus metus vykstanti ši šventė šiemet muziką liejo trijose erdvėse – prie šviesoforo Lietuvininkų gatvėje, Šeimos skvere ir Vydūno skverelyje prie fontano.

Startą vidurdienį davė Šilutės Gatvės muzikos dienos simboliu tampanti būgnų fiesta „Drum2gether“, o vėliau dešimtys muzikantų šokdino miestą ritmais ir dainomis iki pavakarių.

Pasak šventės organizatorių Vyganto Stoškaus ir Mykolo Eivos, iš anksto muzikuoti buvo užsiregistravę 12 kolektyvų.

Andriaus Mamontovo iniciatyva nuo 2007-ųjų metų visoje Lietuvoje organizuojama gatvės muzikos diena. Šilutiškiai muzikantai trečiąjį gegužės šeštadienį kartu su visa Lietuva susibūrė jau penktąjį kartą.
gmd
Pasak V.Stoškaus, džiugu, kad rengiant šią šventę jau nebereikia žmonėms aiškinti, kas yra Gatvės muzikos diena. Jos populiarumas kasmet vis labiau auga. Pernai klausėmės 8 kolektyvų, šiemet – jau 12.  Tuo pačiu auga ir narių bei žiūrovų skaičius.

Prie būgnininkų šou „Drum2gether“ prisijungti ir savo jėgomis išbandyti būgnų ritmą buvo kviečiamas kiekvienas žiūrovas. Tačiau šilutiškiai, pasirodo, yra nedrąsūs ir prie laisvų būgnų neprisiartino. Tiesa, žiūrovų minioje girdėjosi pritariantys ritmai, sklidę iš įvairių barškučių, plauškynių ar net kratomų buteliukų su kruopomis.

Būgnų energijos ir ritmų pliūpsnį pratęsė Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ bei nuo jo neatsiejamos kolektyvo „Pamarietė“ šokėjos.

Pagrindinėje scenoje, prie mažojo prekybos centro „IKI“ dainavo ir pavieniai atlikėjai, ir Šilutės pirmosios gimnazijos estrados studija, Šilutės M.Jankaus estrados studija, kantry muzikos grupė „Karčemėlė“. Dainuojamosios poezijos eilėmis ir gitaros akordais susirinkusiųjų ausis pamalonino Žemaičių Naumiesčio gimnazijos gitaros studijos ansamblis, į gitaros garsus įjungė ir Vakarų kranto jaunimo studijos gitaros klasė.

Šeimos skverelyje įrengtoje scenoje daugiausia šeimoms ir vaikams dainavo Vainora ir Valdas Lacko, Vita Vaišnorienė. Muzikos garsai sklido ne tik iš scenų. Dainuojančios merginos susėdo ant parduotuvės laiptelių, vaikinai įsikūrė pavėsyje ant šaligatvio, o parkelyje prie fontano jaunieji DJ iki vakaro leido jų širdžiai artimą šokių muziką.

Daugiau nuotraukų galerijoje:

joomplu:9202 joomplu:9207