Šilutės neįgalieji keliavo po Lenkiją

invalidu kelione lenkijaTolimą,  3 dienas trukusią kelionę į Lenkiją neseniai surengė Šilutės neįgaliųjų draugija, o dalyvavo joje ne tik šilutiškiai, bet ir Gardamo, Katyčių, Švėkšnos, kitų padalinių  nariai, nors ne vienas – ir su savo ištikimąja palydove – lazdele…
Išvykę dar mėnulio delčiai nenusileidus, Kaune jie pasiėmė kelionės gidą Deividą, o autobuse surengė susipažinimo žaidimus.

Pavakarę keliauninkai pasiekė Čenstakovos šventąsias vietas, aplankė garsiausią Lenkijos vienuolyną Jasna Gorą, garsėjantį stebuklingu „Juodosios madonos„ paveikslu, kuris traukia viso pasaulio turistus. Šilutiškius sužavėjo atvykstančių žmonių susikaupimas, nuoširdžios maldos ir akyse matomas stebuklo laukimas.

Toliau kelias vingiavo į Krokuvą, kur apsigyventa viešbutyje, o kitą dieną išvyko į aukščiausiai virš jūros lygio – Tatrų kalnų papėdėje esantį Lenkijos miestą Zakopanę. Keltuvu pakilę į Gubalovkos kalną, iš kur atsiveria puiki Tatrų, Gorcų, Pieninų ir Beskidų kalnų panorama, išklausę pasakojimą apie čia gyvenančių žmonių papročius ir verslus, dar pabuvojo garsiajame vietos turguje, ragavo avių pieno sūrių.     Grįždami šilutiškiai susipažino su Krokuva, ilgus amžius buvusia stulbinamo grožio architektūros Lenkijos sostine, kurioje yra vienas seniausių universitetų Europoje. Pamatė jie Vavelio kalvą, kurią karūnuoja įspūdingo didingumo karališkoji pilis ir gotikinė katedra, aplankė Marijos bažnyčią, kurios didžiausia puošmena – Vita Stvošo sukurtas medinis drožinėtas altorius.

Trečiąją kelionės dieną šilutiškiai išvyko į Veličko druskų kasyklas, kuriose suktais laiptais nusileido į 135 metrų gylį. Turistinė trasa veda kalnakasių iškastais požemiais, vandens išplautomis olomis į garsiąją bažnyčią ir koplyčias. Po žeme šilutiškiai vaikščiojo apie porą kilometrų.

Kiekvieną kelionės dieną neįgalieji šventė gimtadienius. Pirmąją dieną pasveikinta kelionės sumanytoja, draugijos pirmininkė Laimutė Dulkytė, antrąją – saugiškis Bernardas Lyliškis, o grįžtant pačiame Lietuvos – Lenkijos pasienyje „Ilgiausių metų“ sudainuota švėkšniškei Salomėjai Žemgulienei.

Vėliau, jau gimtinės teritorijoje, buvo pasveikinta vyriausia kelionės dalyvė, pirmą kartą už šalies ribų išvažiavusi Cezara Skrinskienė.

Visi kelionės nariai yra labai dėkingi draugijos pirmininkei L.Dulkytei, organizavusiai šią kelionę, ir rūpestingajam gidui Deividui.