Šilutės neįgalieji – konkurse „Vilties paukštė“

Kartu su krentančiais lapais, atskubėjo ir Lietuvos neįgaliųjų draugijų mėgėjų meno kolektyvų konkursas „Vilties paukštė“. Konkursą kasmet organizuoja Lietuvos neįgaliųjų draugija, jis rengiamas šešiuose Lietuvos miestuose.

Šių metų finalinio koncerto tema – „Sūduvos krašto dainos atgyja“, koncertas skirtas paminėti Sūduvos metams.

Konkursas prasidėjo Dusetose ir ši paukštė sklando po visą Lietuvą, ji skirta Sūduvos krašto susigrąžinimo 600 metų sukakčiai paminėti. Tad ir konkurso dainos turėjo atspindėti Sūduvos kraštą. „Vilties paukštė“ galiausiai nusileido Tauragėje ir sukvietė 10 kolektyvų, tarp kurių gausiausias buvo Šilutės r. neįgaliųjų draugijos ansamblis „Šilainė“, kuriam vadovauja Antanas Kmita.

Į trečiąjį atrankinį koncertą atvyko daug garbingų svečių kurie šiltais žodžiais pasveikino kolektyvus. Pilnutėlė žiūrovų salė negailėjo plojimų kolektyvams už dainas. Kol komisija skirstė vietas, nuotaiką palaikė Tauragės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Svaja“.

Štai ir įvertinimas: komisija nusprendė, kad į finalinį koncertą Ukmergėje vyksta Vilkaviškio r. neįgaliųjų kolektyvas „Likimas“. Apdovanojimų lietų vainikavo pietūs su kava ir saldumynais.

Dėkojame Tauragės neįgaliųjų draugijai ir pirmininkui K. Petkui už puikiai suorganizuotą renginį ir šiltą priėmimą. „Šilainės“ kolektyvas dėkoja draugijos pirmininkei Laimai Micienei už dainininkų aprangą ir patogią kelionę, vadovui A. Kmitai už kantrybę dirbant su kolektyvu. O ką darytume be siuvimo būrelio, kuriam vadovauja Irma Reikertienė, su savo darbščiomis pagalbininkėmis O. Mikloviene, L. Juciuviene, kurios pasiuvo aprangą dainininkėms?

Po visų pandemijos pertraukų buvo labai gera vėl susitikti bičiulius ir bendraminčius, pabendrauti. Visi laukiame tolimesnių renginių.