Šilutės neįgalieji svečiavosi Švedijos širdyje – Stokholme

neigalieji stokholmasAnkstų liepos rytą 48 Šilutės neįgaliųjų draugijos nariai susėdo į autobusą, vairuojamą Rolando Latožos, ir išvyko Šiaulių link, palikę iš miego bundančią Šilutę. Čia jau laukė gidė Virginija, lydėjusi mus visos kelionės į Stokholmą metu.

Apie pietus pasiekėme Latvijos sostinę Rygą. Čia aplankėme senamiestį, Rygos pilis ir gynybinę sieną, „Trijų brolių“ namus, Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas puošniausias prieškario Rygos pastatas – „Juodgalvių“ gildijos namai, Šv. Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, senamiesčio gatvelių labirintus.

Vakare mūsų laukė komfortiškas kruizinis laivas „Romantika“. Nusiprausę kelionės dulkes ir pasistiprinę, rinkomės diskotekų salėje, kurioje mūsų laukė staigmenos, šokiai, koncertai, žaidimai, loterijos. Šilutiškiai buvo aktyvūs, todėl nemažas būrys pelnė vertingus prizus.

Visą vakarą koncertavo brazilų dainų ir šokių ansamblis, o po koncerto į sceną pakviesti liepos mėnesį gimusieji, jie pavaišinti šampano taure. Visa salė jiems latviškai ir švediškai dainavo gimtadienio dainą.

Ryte stebėjome nuostabų kraštovaizdį prie Švedijos krantų, o po pusryčių pasiruošėme apžvalginei ekskursijai po Stokholmą, dėl daugybės kanalų dar vadinamą „Šiaurės Venecija“. Rotušė, kurioje kasmet vyksta Nobelio premijos laureatų banketai, Rotušės bokštas, Šv. Dvasios salelė su Švedijos parlamento rūmais, Stokholmo senamiestis, išraižytas siauromis gatvelėmis su nedidelėmis aikštelėmis, kurias supa daugybė kavinukių, suvenyrų parduotuvių, Didžioji katedra – vieta, kur buvo karūnuojami šalies valdovai, – visa tai mes aplankėme lydimi gidės. Aplankytas populiariausias Skandinavijoje „Vaza“ muziejus, kuriame eksponuojamas didingas iš jūros dugno iškeltas XVII a. karališkas karo laivas, dugne išgulėjęs 333 metus.

Aplankėme paminklinę lentą 1994 m. nuskendusio kelto „Estonija“ keleiviams atminti, radome ir 4 žuvusių lietuvių pavardes. Suvenyrų parduotuvėse kainos mums buvo per aukštos – pasigrožėjome kaip muziejuje.

Vakare laive mūsų vėl laukė šou programa, žaidimai, šokiai ir loterijos. Čia nebuvo laiko galvoti apie ligas ar skausmą, visiems buvo linksma, nors ne vienas gatvėmis vaikščiojo su savo geriausiu „draugu“ – lazdele.

Grįždami Rygoje dar kartą pravažiavome jau matytas gatveles, o paskutinis sustojimas – baroko šedevras – Rundalės rūmų ansamblis. Apžiūrėjome muziejų su puošniomis salėmis ir gausia meno kūrinių kolekcija, rožių parką su fontanu.

Už įspūdingą kelionę, kuri ne vienam keliautojui buvo pirma tokiu galingu laivu, visų keliautojų vardu dėkojame Šilutės r. neįgaliųjų draugijos pirmininkei Laimai Dulkytei, vairuotojui Rolandui – už dėmesingumą, gidei Virginijai – už neišsenkančias žinias.