Šilutės nekilnojamojo turto rinkoje jaučiamas štilis

nekilnojamasis turas uz 143 butasNuo 60 000 iki 150 000 Lt už trijų kambarių butą Šilutėje – tokius kainų šuolius išvysite pavartę internetinių portalų ir laikraščių skelbimų puslapius. Nuo 2015 metų įsigaliosiant eurui, sąmyšis jaučiamas ir mūsų miesto nekilnojamojo turto (NT) rinkoje.

Butus dabar skuba parduoti ir tie, kurie juos anksčiau nuomodavo. Pasiūla didžiulė, tačiau paklausos NT rinkoje pastaruoju metu beveik išvis nėra. „Jei prieš pusę metų žmonės dar pirko butus, tai dabar visiškai nustojo, nors Šilutėje yra ir tikrai pigių butų“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo nekilnojamojo turto agentas Mindaugas Stonkus.

Tikisi parduoti brangiau

Pastaruoju metu butų kainos Šilutėje stipriai kritusios, tačiau dauguma pardavėjų už savo būstus tikisi gauti daugiau, nei yra reali rinkos kaina. Būsto kainą lemia kokybė, gatvė, kurioje jis yra, aukštas. Įdomumo dėlei palyginome Šilutėje parduodamų butų kainas.

Pigiausiai 3 kambarių butą su prierašu „dėl kainos galima derėtis“ siūloma įsigyti už 62 000 Lt Gluosnių gatvėje. Tiesa, butas – pirmame aukšte, kampinis, jį reikia remontuoti.

Už 65 000 Lt Melioratorių alėjoje pardavinėjamas 3 kambarių butas skelbimo nuotraukose atrodo tvarkingas, su  plastikiniais langais, laminato grindimis, baldais, skalbimo mašina ir virykle.

Brangiausi butai Šilutėje – Liepų, P.Jakšto, Kęstučio, Žalgirio gatvėse. Čia vidutinė parduodamų butų kaina svyruoja tarp 80 000 ir 95 000 Lt, tačiau dažniausia tuos butus irgi reikia remontuoti, o kai kuriuose net ir langai dar nepakeisti. Yra ir tokių pardavėjų, kurie už savo butą tikisi gauti 100 000 Lt.nekilnojamasis turas Butas uz 143

Skelbimų portale galima aptikti ir keletą išskirtinių butų, už kuriuos savininkai prašo 150 000 Lt. Šie butai atrodo it iš žurnalų viršelių – preciziškai suremontuoti, su odiniais baldais, modernia buities technika.

Šilutiškis Nerijus už savo 2 kambarių butą Knygnešių gatvėje nori gauti 143 000 litų. Jis atskleidė, kad skelbimą yra įdėjęs prieš kelis mėnesius, tačiau lig šiol nesulaukė nė vieno skambučio. Nerijus teigė, kad butą siūlantis kone už savikainą, mat brangiai kainavo remontas, nauji baldai, buitinė technika. „Noriu parduoti už tiek, kiek man tai kainavo, bet niekas neperka“, – neslėpė vyras.

Butų kainos smunka

Kiek kitomis akimis į butų kainas žiūri nekilnojamojo turto agentas Mindaugas. Anot jo, Liepų, P.Jakšto, Kęstučio gatvėse 3 kambarių butas turėtų kainuoti nuo 70 000 iki 80 000 Lt, tačiau jeigu pardavėjas skuba parduoti, šiose gatvėse butą galima įsigyti ir už 60 000 Lt.

„Yra žmonių, kurie už butą prašo 100 000 Lt, bet jis vertas tik 60 000 – 70 000 Lt“, – sako M.Stonkus. Jis teigė kiekvieną dieną stebintis NT skelbimus ir mato tendenciją, kad tų pačių neparduotų butų kainos vis leidžiasi žemyn.

M.Stonkus svarsto, kad galbūt žmonės šiuo metu butų neperka, nes laukia euro įvedimo, galbūt tikisi, kad kažkas pasikeis. Tačiau, anot nekilnojamojo turto agento, situacija kaip prieš 6 metus neturėtų pasikartoti – tuomet dirbtinai buvo sukeltas kainų burbulas: visi ėmė paskolas, Šilutėje pirko butus už 100 000 Lt (dabar toks pats butas kainuoja 60 000 Lt). Atėjus eurui, NT rinka mūsų mieste turėtų išlikti tokia, kokia yra dabar, nes kainoms kilti aukščiau nėra pagrindo.

Vasarą perkama mažiau būstų ir žemės

Negalutiniais Registrų centro duomenimis, birželio mėnesį visoje Lietuvoje pirkimo sandoriais įsigyta apie 8,8 tūkst. nekilnojamojo turto objektų – beveik 7 proc. mažiau nei gegužę, kuomet buvo perleista 9,4 tūkst. nekilnojamųjų daiktų, ir 11 proc. mažiau nei tuo pačiu metu pernai.

Vertinant absoliučiais skaičiais, birželį, palyginti su geguže, labiausiai sumažėjo parduotų žemės sklypų ir butų daugiabučiuose namuose skaičius.

Žemės sandorius neigiamai paveikė teisiniai prekybos dirbama žeme suvaržymai, birželio mėnesį prie šio veiksnio prisidėjo ir sezoninis rinkos aktyvumo atoslūgis.

Prekybos nekilnojamuoju turtu sulėtėjimas birželį yra įprastas reiškinys, kuris kartojasi kiekvienais metais. Ilgametė statistika rodo, kad vasaros sezono pabaiga nekilnojamojo turto rinkoje ir su ja susijęs prekybos pagyvėjimas labiausiai tikėtinas rugpjūtį.

Iš viso pirmąjį pusmetį Lietuvoje pirkimo sandoriais perleista apie 57 tūkst. nekilnojamųjų daiktų – 3,4 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai ir 17,4 proc. daugiau nei pirmąjį 2012 m. pusmetį.