„Šilutės“ paveikslas: nauji veidai ir išsaugoti veteranai

Naujajam „7bet-NKL“ sezonui startavus praėjusį šeštadienį, dauguma Nacionalinės krepšinio lygos komandų prie starto linijos stojo spalio 7 d. NKLyga.lt tęsia pažintį su lygos komandomis ir šįkart apžvelgia „Šilutės“ ekipą.

„Šilutės“ krepšinio komandos treneris K. Mačijauskas. NKL nuotr.

Sezoną šilutiškiai pasitiko pasipildę tokiais žaidėjais kaip Mindaugas Stašys, Kahlilas Thomasas, Valdas Vasylius – visa tai Kęstučio Mačijausko treniruojamai komandai leido puoselėti ambicingus planus. Jau pirmose sezono rungtynėse ekipa 75:73 palaužė vėliau čempionų titulą iškovojusius Jonavos „CBet“ krepšininkus, tačiau čempionato eigoje pasipylusios permainos išretino komandą.

Reguliariajame sezone buvo užimta 8 pozicija, o aštuntfinalyje serijoje iki dviejų pergalių 2-0 palaužtas Vilkaviškio „Perlas“. Ketvirtfinalio metu dėl traumos šilutiškiai neteko Valdo Vasyliaus, o likusių žaidėjų pastangų kovoje su Jonavos „CBet“ nebeužteko.

Ryškiausia netektis – puolėjo pozicijoje. Po 2 metų „Šilutę“ paliko Ernestas Sederevičius, kuris šį sezoną stažuosis Šakių „Vyčio“ gretose. Į Palangą iškeliavo Herkus Kumpys, kuris vilkės „Kuršių“ marškinėlius, nebeišvysime ir amerikiečių Justino Tayloro bei Aliko Josepho-Pauline‘o.

Linas Lekavičius praėjusiame sezone pateko į geriausių sezono žaidėjų penketuką. Šiame sezone patyręs gynėjas šalia savęs turės ilgametį lygos įžaidėją Deividą Anužį ir po metų į komandą sugrįžtantį Andrių Gaidį.

Praėjusio sezono atkrintamųjų varžybų įkarštyje 38-erių V. Vasylius patyrė sunkią traumą, jam diagnozuotas Achilo sausgyslės įtrūkimas. Tiesa, puolėjas sportbačių kabinti ant vinies neskuba ir šiam sezonui yra pasiruošęs.

Ekipos gretas papildė amerikiečiai Delante Jonesas ir Ibrahima Sylla, kuris 2019-2020 metų sezone trumpai jau gynė „Šilutės“ garbę. „Šilutės“ gretas papildė į komandą atvykęs Rokas Mačiulis, kuris praėjusį sezoną praleido Molėtų „Ežerūno Atleto“ gretose.

Spalio 7 d. sezoną „Šilutė“ pradėjo rungtynėmis Gargžduose su vietos ekipa. Su „Gargždais“ šilutiškiai žaidė vieną iš penkių draugiškų susitikimų prieš sezoną, tąsyk buvo pajėgesni „Gargždai“.