Šilutės pirmoji gimnazija projekte „Kuriame Lietuvą!“ laimėjo kelionę į Briuselį

Untitled-1 copyMūsų šalies visuomenė mažai naudojasi galimybėmis dalyvauti sprendžiant šalies viešuosius reikalus, yra pilietiškai neaktyvi, pasyviai įsitraukia į pilietines veiklas. Todėl buvo paskelbtas projektas „Kuriame Lietuvą!“, kurį inicijavo Elektrėnų savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos biuras ir Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Šilutės pirmosios gimnazijos IVd klasės mokiniai K.Briliovaitė, J.Rudytė, R.Radavičius, D.Rumšaitė, I.Sudeikytė ir jų istorijos mokytoja L.Toliušienė įsijungė į pilietinių iniciatyvų projektą „Kuriame Lietuvą!“.

Už aktualios idėjos iškėlimą ir jos įgyvendinimą gimnazistai apdovanoti prizu – pažintine kelione į Europos Parlamentą Briuselyje.

Projekto „Kuriame Lietuvą!“ tikslas – suteikti žinių ir įgūdžių apie jaunimo pilietinį dalyvavimą vietos bendruomenės gyvenime, plėtoti mokyklų, vietos bendruomenių ir savivaldybių bendradarbiavimą.

Į projekto „Kuriame Lietuvą!“ veiklą įsitraukusi Pirmosios gimnazijos komanda išsikėlė tikslą mažinti dviejų Šilutės gimnazijų – Pirmosios ir Vydūno – gimnazistų konkurenciją, skatinti bendradarbiavimą.

„Mes visi esame šilutiškiai, mokomės pagal tas pačias programas, turime panašių tradicijų, dalyvaujame tose pačiose olimpiadose ir konkursuose. Bendradarbiaujantys gimnazistai gali daug nuveikti savo miesto labui, o gimnazijos gali turėti daug bendrų veiklų. Reikia mažinti nesveiką konkurenciją tarp mokymo įstaigų“, – nutarė Pirmosios gimnazijos kolektyvas ir pakvietė bendradarbiauti vydūniečius.

Po susitikimų su gimnazijų direktorėmis Laima Spirgiene ir Marina Stirbiene, po diskusijų su gimnazijų mokinių savivaldomis susitarta dėl bendrų veiklų.

Kovo 10 dieną, bendradarbiaujant istorijos mokytojoms L.Toliušienei bei L.Zdanevičienei, daugiau nei šimtas abiejų gimnazijų gimnazistų Klaipėdos „Cinemas“ kino teatre kartu žiūrėjo filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“.

Taip pat abiejų gimnazijų gimnazistai kartu su Savivaldybės mero pavaduotoju A.Bekeriu ir Šilutės seniūnu R.Steponkumi Dariaus ir Girėno gatvėje pasodino 21 liepaitę. Sodinukus dovanojo Šilutės miškų urėdija.

Mokytoja L.Toliušienė ragina ir kitų mokyklų bendruomenes organizuoti panašias akcijas, kurios galėtų vadintis, pavyzdžiui, „Žalias mano miestas“.

Gegužės mėnesį įvyko abiejų gimnazijų spartakiada ir susitikimas su projekto „Kuriame Lietuvą“ globėju, europarlamentaru Petru Auštrevičiumi. Tą patį mėnesį surengtas orientacinis komandinis žaidimas rajono gimnazistams „Pažink savo miestą – Šilutę“.

Mokinių ir jų mokytojų atlikti darbai patvirtina, kad Lietuvos jaunimo pilietiškumas ir motyvacija veikti kartu yra dideli. Kurkime Lietuvą kartu!