„Šilutės prekyba“ vieną po kitos rekonstruoja savo parduotuves

prekyba Silutes_pirkejai_2Artėjant didžiosioms metų šventėms kur kas patogiau apsipirkti galės Pagėgių krašto gyventojai, mat antradienį miestelio centre po rekonstrukcijos duris atvėrė nuo gegužės nedirbusi UAB „Šilutės prekyba“ parduotuvė „Šilas“.

Ši bendrovė Šilutės ir Pagėgių krašte turi iš viso 23 parduotuves ir valgyklą „Šyša“, ir kasmet rekonstruoja bent po vieną ar dvi iš jų. Tai, ko gero, yra viena iš priežasčių, dėl ko net ir mažėjant krašto gyventojų „Šilutės prekyba“ džiaugiasi ne tik nemažėjančiu, bet ir šiek tiek išaugusiu pelnu bei nenutrūkstamais pirkėjų srautais.

Daugiau nei 5000 pavadinimų prekių

Pagėgiuose, Birutės gatvėje, esantis parduotuvės pastatas dabar sunkiai atpažįstamas – akį traukia ne tik šviesiomis spalvomis nudažyta jo išorė, bet ir sutvarkyta aplinka. Prie parduotuvės dabar patogu privažiuoti, įrengta stovėjimo aikštelė keliasdešimčiai automobilių.

Viduje taip pat šviesu ir erdvu, ir tai – ne optinė apgaulė. „Šilutės prekybos“ direktorius Egidijus Kuzminskas pasakoja, jog pastatas rekonstruotas iš pagrindų: pakeista elektros instaliacija, santechnikos vamzdynai, šiek tiek padidintas ir prekybos salės plotas, nugriautas iki tol čia buvęs antrasis pastato aukštas, apšiltintos sienos.
„Darėme viską, kad ir atėję pirkėjai, ir mūsų darbuotojai jaustųsi patogiai ir jaukiai“, – sako E.Kuzminskas. Rekonstrukcija iš viso atsiėjo apie 300 tūkstančių eurų.

Naujojoje parduotuvėje pagėgiškiams ir miestelio svečiams siūloma daugiau nei 5 tūkstančių įvairių pavadinimų prekių: maisto produktų, sodo ir daržo darbams reikalingo inventoriaus, buities reikmenų, būtiniausių kanceliarinių ir net kosmetikos bei parfumerijos prekių.

Ši parduotuvė – viena iš 6 Pagėgių krašte esančių „Šilutės prekybos“ taškų.

Apyvarta lenkė šalies vidurkįprekyba Silutes_pardavejos

Toks įvairus asortimentas – ne naujiena šios bendrovės prekybos taškuose, mat visose „Šilutės prekybos“ parduotuvėse prekiaujama visomis būtiniausiomis namų ūkiui prekėmis. Tai, ko gero, dar viena priežastis, dėl kurios, E.Kuzminsko nuomone, pavyksta ne tik išlaikyti, bet ir kasmet šiek tiek didinti pardavimus.

Bendrovės vadovai suskaičiavo, jog šiemet „Šilutės prekybos“ parduotuvėse apyvarta augo net truputį daugiau nei visos šalies prekybos sektoriuje.

„Kol taip yra, kol išlaikome kiek aukštesnes nei visos šalies vidurkis pozicijas, skųstis negalime. Juo labiau kad visi žinome, jog pensijų naujoji valdžia kol kas dar nepadidino, atlyginimai ir nekilo“, – smagiai juokauja E.Kuzminskas.

Tiesa, išlaikyti tą gerą poziciją nėra paprasta: tenka nuolat sukti galvas, kuo dar nustebinti ir pritraukti pirkėjus, nepavėluoti prekių asortimentą papildyti sezoninėmis ir tokiomis prekėmis, kurios populiarios tik tam tikrais periodais, pavyzdžiui – artėjant kokioms nors šventėms.

Opia problema direktorius vadina darbuotojų pasirinkimą, nes vis dažniau ieškoti darbo ateina jokios kvalifikacijos, o kartais – net vidurinio išsilavinimo neturintys žmonės. Šiandienos prekybininkams keliami nemenki reikalavimai: jiems tenka ir su žmonėmis mokėti bendrauti, ir naujausias technologijas bent minimaliai išmanyti. Tad prekyboje laukiami ir vyrai, ir moterys, bet tik tie, kas yra pasirengę darbo rinkai, kas nori ir jaučia galintys tinkamai atlikti šias pareigas.

Daugeliui tūkstančių „Šilutės prekybos“ pirkėjų gerai žinomos net keliolika metų iš eilės vykdomos kalėdinės, o dažnai – ir velykinės loterijos. Jų organizatoriai prekybininkai pasirūpina vertingais prizais – tokiais kaip skalbyklės, viryklės ir šaldytuvai, todėl loterijos kasmet sutraukia apie 10 000 dalyvių.

Šiemetinės kalėdinės loterijos prizai bus išdalinti po kelių savaičių, tad laiko norintiems joje dalyvauti dar yra.
E.Kuzminskas sako norintis pasveikinti visus bendrovės darbuotojus ir pirkėjus artėjančių švenčių proga ir linki, kad ateinantys metai visiems būtų dar geresni ir turtingesni.