Šilutės profesinio mokymo centras dar atviras vėluojantiems

Rugsėjis šiemet ir vėl toks pat kaip visada: pilnos klasės mokinių, gėlės mokytojų rankose, šypsenos (tai kas, kad po veidus dengiančiomis kaukėmis) ir pirmieji klasės darbai. Gera sugrįžti į klases. Visi pasiilgę gyvo akių kontakto, balso, bendravimo ir šurmulio. Norisi tikėtis, kad nauja viruso banga neužplūs ir prie nuotolinio mokymosi nebegrįšime. 
O kol kas Šilutės profesinio mokymo centras džiaugiasi smarkiai pagausėjusia savo bendruomene – sulaukta net  223 naujų mokinių. Tik štai, jei prieš keletą metų didžiąją stojančiųjų dalį sudarydavo 10 klasių baigę mokiniai, dabar jų gerokai mažiau – mokytis profesijos kartu su bendruoju išsilavinimu čia atvyko tik 78 jaunuoliai. Daug labiau profesinį išsilavinimą vertina ir naujų kompetencijų ištroškę yra suaugusieji, kurie jau turi įgiję vieną profesinę kvalifikaciją ir siekia antros, bei vidurinę mokyklą baigę moksleiviai. Tokių šiemet į Šilutės profesinio mokymo centrą įstojo net 145.
Na, o didžiausia staigmena – konkursas! Pasirodo, norinčių mokytis prašymų, pateiktų internetinėje stojančiųjų registracijos platformoje, buvo gerokai daugiau, nei mokykla turėjo jai skirtų valstybės finansuojamų vietų. Todėl nemaža dalis pageidavimų nebuvo patenkinta. Apmaudu. Ir tai nėra pačios mokyklos sprendimas – priėmimo kvotas reguliuoja Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į šalies ūkio poreikius. Tačiau medalis visada turi dvi puses: profesinio mokymo prestižas ir vertė kyla, o leidžiamos suformuoti grupės mažesnės, todėl mokiniai sulaukia daugiau individualaus mokytojų dėmesio, mokymo kokybė aukštesnė.
Rugsėjo 7 d. startuoja papildomas priėmimas į laisvas vietas. Tai – puiki galimybė įšokti į benuvažiuojantį traukinį tiems, kas ilgai miegojo arba turėjo vasaros „apdovanojimų“ – pataisų, ir tik dabar jas išsitaisę gavo pagrindinio išsilavinimo pažymėjimus. Tačiau jau šį kartą nepražiopsokite. Tai – paskutinis šansas.
Šilutės profesinio mokymo  centre dar yra po keletą laisvų vietų mokytis šių profesijų:
Registruoti savo prašymą mokytis reikia atvykstant į mokyklą arba internetu platformoje https://profesinis.lamabpo.lt/