Šilutės profesinio mokymo centras nerūšiuoja mokinių į geresnius ir blogesnius

Beveik visas pusmetis, kai mokiniai mokėsi, o mokytojai dirbo nuotoliniu būdu, šiek tiek sujaukė nusistovėjusią tvarką, įnešė sumaišties ir nežinios – tie, kas nori keisti mokyklą ir rinktis vieną ar kitą profesinio mokymo programą, skundžiasi stokojantys informacijos.
Profesijos mokytoja R. Meilė su savo auklėtiniais tikina, kad abejoti neverta: Šilutės profesinio mokymo centre esate ne tik laukiami, bet ir mylimi.

Šilutės profesinio mokymo centro atstovai tikina visais įmanomais būdais ir priemonėmis tą informaciją skelbiantys. Vis dėlto, nors jau ir rašėme, apie didžiausius pokyčius Šilutės pašonėje esančiame profesinio mokymo centre dar kartą kalbiname jo direktorių Algimantą Abromaitį.

– Tai kas gi šiemet kitaip? Kas naujo?

– Visų pirma, naujos pačios profesinio mokymo programos. Jų turinys dar aktualesnis ir labiau atliepiantis nūdienos darbo rinkos poreikius. Galiu patikinti, kad mokiniai nesimokys jokių nereikalingų dalykų, o pats programų formatas – visos jos yra modulinės – leis mokiniams net nebaigus visos programos neišeiti iš mokyklos tuščiomis. Kiekvienas užbaigtas modulis suteiks tam tikrą kompetenciją, ir mokinys gaus tai liudijantį pažymėjimą. Antra, daugumoje programų, ypač tų, kurios skirtos mokiniams, baigusiems 12 klasių arba jau turintiems vieną profesinę kvalifikaciją, teorinis mokymas vyks nuotoliniu būdu, taigi, bus galima derinti darbą ir mokymąsi.

Trečia ir, mano manymu, patraukliausia, yra tai, kad į mokyklą gali stoti mokiniai, nebaigę pagrindinės mokyklos. Tai yra, pas mus jie gali įgyti pagrindinį išsilavinimą – mokytis pagal 9 ir 10 klasių programą, o besimokydami ir „pasimatuoti“ visas profesijas bei išsirinkti pačią tinkamiausią.

Idealu, kad tie, kas neturi vizijos mokytis gimnazijose ir vėliau stoti į aukštąsias mokyklas, gali jau dabar, baigę 8 ar 9 klases, ateiti pas mus. Tikrai nenorime išrūšiuoti mokinių į geresnius ar blogesnius – kiekvienas yra šaunus, gabus ir unikalus. Tiesiog būtina laiku sėsti į savo roges, neklaidžioti, nepatekti ten, kur tiesiog per sunku ar per sudėtinga. Jau seniai girdime, kad šalyje trūksta darbo rankų ir amatą išmanančių žmonių. Stengiamės sudaryti visas sąlygas, kad mūsų krašte tokių žmonių netrūktų, kad darbdaviams nereikėtų kviestis dirbančiųjų iš užsienio šalių.
Na o jei kam nors vis dar trūksta informacijos, raginu atvykti tiesiai į vieną ar kitą mūsų centro skyrių, sekti mūsų skelbiamą informaciją interneto svetainėje (www.silutespmc.lt) ir feisbuko paskyroje (Šilutės Profesinio Mokymo Centras), dalintis ja ir ateiti, tapti mūsų bendruomenės dalimi.

Primename, kur galite gauti visą rūpimą informaciją iš pirmų lūpų:
Žemės ūkio ir transporto skyrius: (8 441) 53360;
Paslaugų ir turizmo skyrius: (8 441) 51084.