Šilutės pūtikai tarptautiniame konkurse – antri

PAVASARIO TRIMITAI 2015 PlungejeTrečadienį Plungėje, Mykolo Oginskio meno mokykloje, vyko VIII tarptautinis vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblių konkursas – festivalis „Pavasario trimitai 2015“.

Konkurse gerai sekėsi Šilutės meno mokyklos fanfarinei pučiamųjų grupei „Pamarys“, kuriai vadovauja Gražvydas Raila, o talkina koncertmeisteris Edgaras Gedeikis. Savo amžiaus grupėje 12 – 14 metų šilutiškiai iškovojo II vietą.

Konkursas – festivalis „Pavasario trimitai“ nuo 2001 metų organizuojamas kas dveji metai. Pirminė jo organizatorių idėja kilo gilinantis į Žemaitijos krašto istoriją. Pučiamieji instrumentai užėmė svarbią vietą šio krašto kultūriniame gyvenime nuo pat kunigaikščių Oginskių valdymo laikų.

Šių metų renginyje dalyvavo 31 įvairaus žanro kolektyvas: apie 180 vaikų ir jaunimo, 28 jų vadovai, 9 koncertmeisteriai ir mokytojai. Pagal amžių ir narių skaičių kolektyvai buvo suskirstyti į 5 grupes. Vertinimo komisijai vadovavo pasaulyje žinomas saksofonininkas Petras Vyšniauskas. Komisijos narių nuomone, konkursas buvo aukšto lygio, gerai organizuotas. Jis sulaukė šiltų dalyvių ir publikos atsiliepimų, spaudos ir visuomenės dėmesio.

E grupėje kartu su šilutiškiais pasirodė dar 3 kolektyvai. Visi jie atliko po 2 kūrinius. I vietą iškovojo bigbendas iš Liepojos (Latvija), antri buvo Šilutės pūtikai.

Kolektyvų vadovams konkurso pertraukos metu surengtas seminaras.

G.Raila džiaugiasi savo ugdytinių pasiekimu. Tai, anot jo, pirmas toks rimtas konkursas šiai muzikantų grupei. Laimėjimas vaikams tapo paskatinimu groti toliau, suteikė pasitikėjimo savo jėgomis.