Šilutės r. savivaldybės merė ragina imtis priemonių balsų pirkimui užkirsti

Rinkimai į LR Seimą. / Gedimino Savicko (ELTA) nuotr.Reaguodama į rinkėjų nusiskundimus dėl masinio balsų pirkimo ir organizuoto rinkėjų vežimo į rinkimų apygardas rinkimų į Lietuvos respublikos Seimą išankstinio balsavimo metu ir rinkimų dieną spalio 14 d., Šilutės rajono savivaldybės merė Daiva Žebelienė prašo imtis visų priemonių užkirsti tam kelią antro rinkimo turo metu.

Šilutės rajono vadovė išsiuntė kreipimasi LR Vyriausybės Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui, Vidaus reikalų ministrui Artūrui Melianui ir VRK pirmininkui Zenonui Vaigauskui.

„Prašau imtis priemonių, kad antro rinkimų turo metu rinkėjai galėtų demokratiškai pareikšti savo valią, užkertant kelią bet kokiems galimiems Seimo rinkimų įstatymo pažeidimams”, – kreipimesi dėl rinkėjų balsų pirkimo Šilutės-Pagėgių rinkimų apygardoje nr. 32 rašo merė.

Ji atkreipia dėmesį, jog Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais pradėjo 3 ikiteisminius tyrimus dėl trukdymo pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise (pagal LR BK 172 str.). Viena byla jau perduota Šilutės r. apylinkės teismui.

Sekmadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino prieš savaitę vykusių Seimo rinkimų visų apygardų balsavimo rezultatus, išskyrus Zarasų-Visagino apygardą, kurios rezultatus VRK pripažino negaliojančiais.

Tvirtinant rezultatus kilo didesnių diskusijų, ar Šilutės-Pagėgių apygardoje, kurioje dėl galimų pažeidimų rinkimų pirmojo rato metu pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, galima tvirtinti rezultatus. Komisija abejones išsprendė balsavimu. 9 VRK nariai balsavo už rezultatų tvirtinimą, 5 – prieš.

Šilutės-Pagėgių apygardoje tarp partijų laimėjo partija Tvarka ir teisingumas (24,22 proc.), o vienmandatėje pirmąsias dvi vietas užėmė „tvarkietis” Kęstas Komskis bei socialdemokratas Artūras Skardžius.

Šiandien prasidėjo išankstinis balsavimas. Rinkėjai, kurie sekmadienį per antrąjį rinkimų turą negalės atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę, trečiadienį ir ketvirtadienį gali balsuoti iš anksto bet kurios savivaldybės administracijos pastate nuo 8.00 iki 20.00 val.

Balsuojant ne rinkimų dieną ne savo apygardoje yra būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir rinkėjo kortelę.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks 2012 m. spalio 28 d., sekmadienį, nuo 7.00 iki 20.00 val.

demesioPastebėjote rinkimų įstatymo pažeidimų?

Fiksuokite ir siųskite info@silutesnaujienos.lt arba ĮKELKITE ČIA.