Šilutės r. ugniagesiams – nepaprasta užduotis: išgelbėjo skristi negalintį gandrą

Šilutės rajono ugniagesiai gelbėtojai prisidėjo prie skristi negalinčio gandro gelbėjimo. „Gandras buvo išgelbėtas. Gandrai yra vieni iš tų paukščių, kuriems dažniausiai prireikia ugniagesių pagalbos. Vakar jiems teko padėti Šilutės rajone, Juknaičių seniūnijoje, Pašyšių kaime, 8 metrų aukštyje, gandralizdyje esančiam gandrui.
gandrai

Jis neįstengė skristi, nes jo kojas buvo apsivijusi virvė. Ugniagesiai, pakilę ištraukiamomis kopėčiomis, iškėlė išsigandusį paukštį ir perdavė jį gyvūnų globos darbuotojams“, – feisbuke pranešė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.

Lietuvoje gandrai nestokoja žmonių rūpesčio ir meilės. Beje, nuo seno tikėta, kad svarbiausia jų užduotis – saugoti namus nuo perkūnijos, gaisro ir viesulo. Netgi buvo sakoma, kad jei kas nukaus gandrą, to namus padegs perkūnas, o jei kas sumanytų išardyti gandralizdį, vėjai suniokos jo sodybą. Iš tiesų, ši prevencija be baudų puikiai veikia iki šiol.

Baltieji gandrai žiemaviečių link pradeda keliauti nuo rugpjūčio vidurio, tačiau rugpjūčio 24-oji, Šventojo Baltramiejaus diena, Lietuvoje tradiciškai laikoma gandrų palydomis, o rugpjūčio pabaigoje Lietuvoje jų jau nebelieka.

Baltieji gandrai iš Lietuvos žiemoti įprastai skrenda per rytinę Viduržemio jūros pusę ir pasiekia vidurio Afrikos valstybes, tačiau kai kurie nuskrenda ir iki Pietų Afrikos.