Šilutės rajonas – labiausiai besirūpinantis ekologija ir energijos taupymu rajonas Lietuvoje

Šilutė. / Oskaro Venckaus nuotr.Šilutės rajono savivaldybė š.m. gegužės 17 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Nacionaline pasyvaus namo asociacija ir tapo pirmąja savivaldybe Lietuvoje, įstojusia į asociacijos narių gretas.

Iškilmingos ceremonijos metu Šilutės rajono savivaldybės meras Virgilijus Pozingis ir Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos direktorius Aidas Vaičiulis pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Vadovaujantis socialinės partnerystės principais bus siekiama sudaryti palankias sąlygas energetiškai efektyvių sprendimų plėtojimui ir plėtrai Šilutės rajone bei sukurti pasitikėjimo ir abipusio naudingumo principais paremtus partnerių interesų ryšius.

„Šilutės rajono savivaldybė – pirmoji Lietuvos Respublikos savivaldybė, kuri prisijungė prie Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos, nes yra inovatyvi, rūpinasi pastatų energetiniu naudingumu ir atsakingai žvelgia į ateities perspektyvas“, – teigia asociacijos Valdybos pirmininkas Remigijus Simanavičius.

Šilutės rajono savivaldybė ir jos teritorijoje esančios įmonės jau turi nemažai patirties pastatų renovacijos ir apšiltinimo srityse – renovuota Šilutės ligoninė, Šilutės miesto Vydūno gimnazija, Savivaldybės archyvo saugyklos, gyvenamasis korpusas Šilutės pensionate, Žibų pradinė mokykla ir kiti įvairios paskirties pastatai. 

Šilutės savivaldybė taip pat yra Merų pakto signatarė – savanoriškai įsipareigojusi savo teritorijoje didinti energijos vartojimo efektyvumą ir atsinaujinančių išteklių energijos naudojimą, tad renovuoti pastatai ne tik puošia Šilutę, jos kraštą, bet, vykdant įsipareigojimus, yra ženkliai taupoma šilumos energija.

Tikimasi, kad ši partnerystė padės Pamario regionui deramai pasiruošti energetiškai efektyvių pastatų statybai ateityje, tuo atnešdama didelę naudą visam Šilutės rajono statybų sektoriui.

Nacionalinė pasyvaus namo asociacija, įsikūrusi 2009 m., bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio šalių  privačiomis, valstybinėmis ir valdžios institucijomis, skatina mažinti energijos išteklių suvartojimą, siekia Lietuvoje vystyti pasyvių (energetiškai efektyvių) pastatų plėtrą. Asociacija šviečia vartotojus ekologijos, energetiniais klausimais, suteikdama jiems galimybę susipažinti su pasyvaus namo specifika ir technologijomis, leisiančiomis pasirinkti tinkamus sprendimus statant ar modernizuojant savo būstą ir atversiančiomis kelią  didesnės išlaidų dalies susigrąžinimui.

Nacionalinė pasyvaus namo asociacija, atstovaudama visuomenės interesus,  neabejoja realia šios sutarties nauda  ir džiaugiasi Šilutės rajono naryste, nes ateityje galės prisidėti  prie šio regiono statybų sektoriaus užsakovų bei specialistų švietimo bei ugdymo. Asociacija taip pat tikisi, jog šis abipusiai naudingas įvykis ne tik ženkliai prisidės prie Pamario krašto gerovės kūrimo ir palaikymo, bet ir paskatins naujas partnerystės ir plėtros iniciatyvas kitų savivaldybių tarpe.