Praėjusią savaitę Šilutės rajono savivaldybės vadovai dalyvavo pasitarime su švietimo įstaigų vadovais, kuriame buvo aptartas 2016 m. švietimo įstaigų biudžetas, analizuota centralizuoto vidaus audito patikra dėl mokinių nemokamo maitinimo, aptarti kiti reikalai.
Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė įstaigų vadovus supažindino su 2016 metų biudžetu. B.Tekorienė informavo, kad 2015 finansiniai metai baigti su 118 000 eurų mokinio krepšelio skola ir apie 175 000 eurų savarankiškų lėšų skola. Vedėja atkreipė dėmesį į tai, kad šiais mokslo metais 15 vyresniųjų klasių ir 12 mažesniųjų klasių mokinių yra mokoma namuose.
B.Tekorienės nuomone, ugdymo planai gali būti koreguojami nelaukiant šių mokslo metų pabaigos. Ji pasiūlė suburti darbo grupę, kuri parengtų taupymo planą. Darbo grupė bendru susitarimu sudaryta iš Žemaičių Naumiesčio ir Šilutės Vydūno gimnazijos, Šilutės Pamario pagrindinės, Žibų pradinės bei Kintų ir Juknaičių pagrindinių mokyklų vadovų.
Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis informavo švietimo įstaigų vadovus apie susidariusias praėjusių metų skolas. Minėjo, kad mokinių skaičius kasmet mažėja, o mokytojų – ne. Pasiūlė tartis su mokytojais pensininkais dėl jų atleidimo išmokant išeitines pašalpas. Taip būtų didinamas kitų mokytojų darbo krūvis.
Mero nuomone, reikalinga mokyklų tinklo pertvarka. Anot mero, išanalizavus mokinių skaičių mokyklose ir klasėse, planuojama Inkaklių daugiafunkcį centrą prijungti prie Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos. Diskutuojama dėl Pašyšių, Gardamo ir Traksėdžių pagrindinių mokyklų reorganizavimo. Meras pasiūlė šių mokyklų vadovus bendradarbiauti ir diskutuoti.
Meras minėjo, kad keturiose švietimo įstaigose bus vykdomi nauji ir tęsiami pradėti energetiniai projektai (Šilutės M.Jankaus pagrindinėje mokykloje, Šilutės pirmojoje gimnazijoje, Žemaičių Naumiesčio gimnazijoje ir Juknaičių pagrindinėje mokykloje). Planuojami „Gintarėlio“, „Žvaigždutės“ ir „Ąžuoliuko“ lopšelių darželių remontai. Taip pat būtina atnaujinti geltonuosius autobusiukus, nes dauguma jų seni, o kasmetiniam remontui reikia apie 3-4 tūkstančių eurų.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio nuomone, mokyklos krepšelio lėšos gali būti taupomos ir mokyklų išgyvenimo klausimai sprendžiami tik pertvarkant švietimo įstaigų tinklą. Nagrinėdamas ūkinės veiklos dokumentus jis pastebėjo, kad pirmus tris ketvirčius mokyklos taupo, o paskutinį metų ketvirtį išleidžia visas lėšas. Kodėl taip mokyklos daro? S.Šepučio nuomone, jei bandoma visas lėšas išleisti paskutinį metų ketvirtį, gal šių skiriamų lėšų tiek nereikia?
Diskutuota dėl priedų skyrimo mokyklų vadovams, atsižvelgiant į turimą skyrių, vaikų skaičių bei energetinių ar renovacijos projektų priežiūrą. Mero nuomone, atsižvelgiant į tai, būtų galima skirti iki 5 proc. priedą.
Šilutės rajono savivaldybės administracija planuoja Inkaklių daugiafunkcį centrą prijungti prie Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos.
Rašyti atsakymą