Šilutės rajone išdykavo spalvingas Užgavėnių karnavalas (foto)

Užgavėnės Stubriuose. / Organizatorių nuotr.Antradienį Užgavėnių siautulys apėmė visą Šilutės rajoną: švęsta Juknaičiuose, Usėnuose, Šyliuose, Rusnėje, Stubriuose.

„Šilutės naujienų” skaitytojai pasidalijo savo įspūdžiais ir nuotraukomis.

Usėnuose – persirengėlių apsilankymai

Tradicinę Užgavėnių šventę Usėnų seniūnija kartu su lietumi ir sniego gūsiais pradėjo apsilankymu po įstaigas ir kaimo gyventojus. Aplankė Žemaitkiemio, Usėnų gyventojus. Deja, dėl pūgos ir žvarbaus vėjo negalėjo nuvykti į Kavolių ir kitus kaimelius.

Triukšmaudami užgavėniautojai pakvietė visus didelius ir mažus į Usėnų centrą prie laužo ir skanių blynų valgymą.

„Po ilgų ir linksmų vaikštynių grįžo į centrą, kur buvo sudeginta ir išvaryta žiemos simbolis – Morė. Netrukus sutraškėjus laužo liepsnoms Morė pavirto tik karštų pelenų krūva. Visi susirinkusieji linksminosi, vaišinosi karštais blynais, arbata”, – informavo Onutė Milauskienė.

uzgavenes usenai 1uzgavenes usenai 2uzgavenes usenai 3

Šyliškiai vaišinosi „velnio arbata”

Nei pūga, nei gausus sniegas nesutrukdė Šylių kaimo bendruomenei kartu su mokykla ir seniūnija Užgavėnių dieną pasilinksminti ir pabandyti išvyti žiemą iš kiemo. Rogės, kurias važnyčiojo Vladas Žvirblis, keletą kartų apsuko apie Šylius ir prie bendruomenės salės atvežė visus norinčius pamatyti persirengėlius, Lašininį su Kanapiniu, Užgavėnių Morę ir paragauti blynų bei šiupinio, pasivaišinti „velniukų arbata”.

Kaip informavo viską mačiusi ir aktyviai dalyvavusi Stasė Norgėlaitė, vyko ritimosi nuo kalno varžybos, kurias laimėjo Lašininis. Šyliškiai klausėsi Ubagų giesmių, atliekamų vaikų ir mokytojų, pritariant kaimo muzikantams Vladimirui Saveljevui ir Povilui Gečui.

Kiekvienas galėjo pakovoti su Lašininiu ir… jį paristi ant sniego. Gerą nuotaiką rodė įraudę skruostai, garsios dainuškos.

Kanapinio ir Lašininio kovą, kaip ir pridera, laimėjo Kanapinis. Baigiantis šventei, ant laužo supleškėjo Morė.

Linksmą popietę šyliškiams dovanojo kaimo bendruomenės taryba, vadovaujama naujojo pirmininko Arūno Uselio. Skaniais blynais, šiupiniu vaišino šeimininkės Danutė Gečienė, Ramutė Mockienė, Virginija Balčytienė.

Užgavėnės Šyliuose. / Organizatorių nuotr.Užgavėnės Šyliuose. / Organizatorių nuotr.Užgavėnės Šyliuose. / Organizatorių nuotr.

Juknaitiškiai kūrė skulptūras iš sniego

Sniego skulptūrų pleneras, ledo rogučių lenktynės ir kitos linksmybės laukė Juknaičių pagrindinės mokyklos mokinių ir mokytojų.

Užgavėnės Juknaičiuose. / Organizatorių nuotr.uzgavenes juknaiciai 2uzgavenes juknaiciai 3Užgavėnės Juknaičiuose. / Organizatorių nuotr.Užgavėnės Juknaičiuose. / Organizatorių nuotr.

Rusniškiai pavirto plaukuotom būtybėm

Rusnės pagrindinė mokykla, Salos etnokultūros ir informacijos centras, Rusnės seniūnija antradienį rusniškius sukvietė prie Rusnės parke esančio prūdo. Ši vieta tapo Lašininio ir Kanapinio kovos lauku su paskutiniais žiemos pasispardymais.

Į Užgavėnių linksmybes pagrindinės ir specialiosios mokyklų mokiniai atskubėjo persirengę taip, kad net draugas ar kaimynas neatpažino. Prie laužu virtusios Morės linksminosi ir vaišinosi raguoti, plaukuoti oersonažai, ožiais, raganom ir visokiom kitokiom būtybėm pavirtę rusniškiai…

Užgavėnės Rusnėje. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Užgavėnės Rusnėje. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.uzgavenes RUSNEJ 3Užgavėnės Rusnėje. / Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.uzgavenes RUSNEJ 5uzgavenes RUSNEJ 6

Stubriuose žiema ilsėjosi

Stubriuose per Užgavėnes žiema ilsėjosi – nepustė, nesnigo. Tad kaukėti stubriškiai iš širdies linksminosi, galynėjosi. Imtynėse nuvargusius Kanapinį ir Lašininį pavadavo net tik vaikai, bet ir šventėje viešėję politikai – rajono Tarybos nariai Vytautas Laurinaitis ir Jonas Purlys klegėdami vienas kitą vanojo maišais…

Stubrių bendruomenės pirmininkė Alytė Stirbienė informavo, kad puikios šeimininkės vaišino ir karštu viralu, ir blynais, ir kitokiais skanumynais. Kaimas aidėjo nuo juokų, muzikos ir dainų.

uzgavenes stubriai 1uzgavenes stubriai 2uzgavenes stubriai 3uzgavenes stubriai 4uzgavenes stubriai 5uzgavenes stubriai 6uzgavenes stubriai 7uzgavenes stubriai 8uzgavenes stubriai 9uzgavenes stubriai 14uzgavenes stubriai 15

 Silutes naujienu LOGO copy