Šilutės rajono apylinkės teisme svečiavosi Saugų vaikų globos namų auklėtiniai

Sveciavosi teismeŠilutės rajono apylinkės teismas, prisidėdamas prie Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo socialinio projekto „Įmonių dienos vaikams ir su vaikais“, pirmadienį į svečius pasikvietė Saugų vaikų globos namų auklėtinius.

Teismo pirmininkė Virgina Pankauskienė supažindino vaikus su Lietuvos teismų sistema, pagrindiniais jos veiklos principais, teisėjų darbu, papasakojo apie nagrinėjamas bylas, jų skaičių. Teismo vadovė paaiškino moksleiviams, kokius mokslus reikia baigti, egzaminus išlaikyti ir reikalavimus atitikti, norint tapti teisėju bei kokias pareigas galima užimti, baigus teisės mokslus.

Svečiams papasakota ir apie teismo posėdžio eigą, paaiškintos jame dalyvaujančių asmenų teisės, pareigos, taip pat apžvelgti nepilnamečių administracinės ir baudžiamosios atsakomybės ypatumai, atkreipiant vaikų dėmesį į tai, kaip svarbu nepažeisti įstatymų ir būti dorais piliečiais.

Susitikimo metu mažieji lankytojai pasimatavo teisėjo bei prokuroro mantijas, dalyvavo inscenizuotame teismo procese, sulaukusiame didelio susidomėjimo.

Išlydėdama svečius teismo pirmininkė jiems įteikė simbolines atminimo dovanėles.