Šilutės rajono miesteliai puošėsi Velykoms

Nors karantino suvaržymai draudžia rengti renginius ar šventes, tai netrukdo miesteliams pasipuošti. Vainutas, Žemaičių Naumiestis, Švėkšna jau džiugina savo šventiniais papuošimais Velykų proga.

Šilutės rajono miestelių papuošimai Velykoms.

Vainute, kaip ir kasmet, pastatytas didelis velykinis kiaušinis. Vainuto Senųjų kaimo tradicijų centras kartu su seniūnija papuošė miestelio beržus  įvairiais kiaušiniais bei zuikučius. Taip pat, pasak seniūno Vitalijaus Mockaus, nuo šiandien vyksta edukacinė programa, kurios metu gyventojai bus mokomi dažyti kiaušinius.

Vainuto miestelio papuošimai.

Laukdami šv. Velykų Žemaičių krašto etnokultūros centro darbuotojai kartu su seniūnija ir bendruomene Žemaičių Naumiesčio erdves papuošė Velykų zuikučiais, berželius dekoravo  margučiais, pagamino zuikius, tupinčius miestelio gėlių vazonuose. Etnokultūros centro etnografė Adma Baltutienė socialiniuose tinkluose patalpino edukaciją „Velykų margučių, raštų ir spalvų magija“. Edukacija apie tai, kaip iš paprastų namuose randamų priemonių sukurti tikrą meno kūrinį – margutį.  

Žemaičių Naumiesčio miestelio papuošimai.

 

 

Švėkšna šiemet pasipuošė Velykoms ypatingu šiaudiniu sodu. Švėkšnos sambūrio nariai kartu su savo vadove Ingrita Riteriene padarė šiaudinį sodą, kuris tikėtina, netrukus bus pripažintas nauju Lietuvos rekordu.

Švėkšnos miestelio Velykiniai papuošimai.
Korespondentė, interneto svetainės administratorė.