Šilutės rajono mokyklos prie įprasto mokymo negrįš

Vyriausybė balandžio 28 d. leido nuo gegužės 10 d. į mokyklas grįžti 5 – 11 klasių mokiniams ir tęsti mokymą mišriu būdu.

Tačiau duris atvers tik kelios Šilutės rajono mokyklos: Katyčių pagrindinė ir Saugų pagrindinės mokyklos dvi klasės. Kitos rajono mokyklos mokymąsi tęs nuotoliniu būdu.

Sąraše, kurioms mokykloms leidžiama atverti duris nuo gegužės 10 d. yra 18 savivaldybių. Tarp jų ir Šilutės rajonas. Savivaldybėms leista pačioms nuspręsti kokiu būdu bus mokoma: ar tęsiamas tik nuotolinis mokymas ar pritaikomas mišrus mokymo metodas, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą.

Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė sako, kad dauguma Šilutės rajono mokyklų tęs mokymą nuotoliniu būdu. Pasak jos, norint jog vaikai grįžtų į mokyklas neužtenka tik Vyriausybės leidimo, tam reikia ir 60 proc. vienos klasės tėvų sutikimų dėl testavimų.

„Apklausus visų mokyklų mokinių tėvus ir paprašius sutikimų, deja jų negavome pakankamai. Sutikimų gavome tik apie 20 – 30 proc., o mažiausias skaičius, kad sugrįžtų visa klasė turi būti 60 proc.“, – sakė D. Butvydienė.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.