Šilutės rajono savivaldybės akibrokštas: „Žvejų rojaus” Šilutė nenori

Fishing Lake OhridŠiandien radijo stoties M-1 būstinėje apsilankę svečiai iš Aplinkos ministerijos ir laidos vedėjai tiesioginiame eteryje stebėjosi Šilutės rajono savivaldybės abejingumu – mūsų Savivaldybė net neteikia siūlymo Aplinkos ministerijai dėl galimybės tapti „žvejų rojumi”.

Aplinkos ministerijos inicijuotu projektu į dvi iš Lietuvos savivaldybių atkeliautų didelės investicijos: būtų gausiai įveista žuvys, sutvarkyta turizmo paslaugų infrastruktūra, viešoji infrastruktūra (gerinami keliai, stovyklavietės, poilsiavietės prie vandens telkinių ir kt.), gerinama turizmo rinkodara ir pan.

Tačiau Aplinkos ministerija apgailestauja, kad mažai tinkamų kandidatų tapti „Žvejų rojumi”, todėl paraiškų priėmimas pratęstas iki rugsėjo 9 dienos.

„Žvejų rojumi” pavadintos vietos planuojamos kurti Lietuvoje kaip alternatyva žvejų traukos kraštu esančioms Skandinavijos šalims. „Žvejų rojus“ bus itin žuvingi vandens telkiniai, šalia jų bus sukurta patraukli infrastruktūra, maitinimo ir kitos paslaugos.

Aplinkos ministerija užsimojo įrengti Lietuvoje du „žvejų rojus“ (paskelbta savivaldybių, pretenduojančių kurti „Žvejų rojų“, atranka), ir siekia, kad mūsų šalyje liktų pajamos, kurias gali duoti pasiturintys žvejai, negailintys lėšų už garantuotą vertingą laimikį. Dabar jie žūklauti važiuoja, pavyzdžiui, į Norvegiją ir ten palieka pinigus.

Aplinkos ministerija primena, kad tebelaukia pasiūlymų iš savivaldybių, kurios būtų suinteresuotos bendradarbiauti įgyvendinant projektą.

„Žvejybos rojaus” projektas susilaukė didžiulio susidomėjimo tiek iš visuomenės, tiek iš galimų projekto partnerių. Po projekto pristatymo sulaukėme teigiamų ekspertų ir žvejų įvertinimų, todėl, manome, jog šio projekto realizacijos atidėlioti negalima. Juolab savivaldybės parinkimas – tik pati darbų pradžia, o kur dar žuvų įveisimas vandens telkiniuose, infrastruktūros plėtra, teisinis projekto reguliavimas ir kiti darbai, kurie neįvykdomi per dieną. Todėl pradėti darbus reikia jau dabar”, – sakė viceministras L.Jonauskas.

Tikimasi, jog pasirinkti partneriai prie šio projekto prisidėtų žvejybos, poilsio, turizmo, apgyvendinimo, vandens telkinių, žuvų išteklių apsaugos, visuomenei teikiamų paslaugų viešinimu ir kitų paslaugų infrastruktūra.

Savivaldybių, kurios suinteresuotos bendradarbiauti įgyvendinant projektą, pasiūlymai Aplinkos ministerijoje laukiami iki šių metų rugsėjo 9 dienos.

Visuomenėje pradėjus sklisti kalboms, kad Šilutės kraštas galėtų tapti šiuo meškeriotojų rojumi, V.Pavilonis dar rugpjūtį paneigė, esą NDRP teritorija pretenduoja tapti „Žvejų rojumi”.

Nemuno deltos regioninis parkas, V.Pavilonio nuomone, ne vieta pataikauti žvejams, nes parko kita paskirtis: čia apstu retų gyvūnų ir augalų, tad reikia juos saugoti.

Kita vertus, nepaneigsi – apie 30 tūkstančių ha teritoriją užimantis parkas ir iki šiol vadinamas žvejų Meka.. Iš to kyla nemenkų gamtosauginių problemų. V.Pavilonio žodžiais tariant, iki šiol buvo nekontroliuojamas įvažiavimas į botaninių, kraštovaizdžio, ichtiologinių draustinių teritorijas, daug gamtos teršimo problemų.