Šilutės regbininkių debiutas Marijampolėje – kaip iš natų…

regbis mergaiciu_komanda_ir_minkeviciuteMarijampolėje vyko nekontaktinio Tag regbio žaidynės „Pirštinaitės 2017“, skirtos 7-14 metų mergaitėms.

Arvydo Kasperavičiaus ir Dariaus Vendzlausko inciatyva suorganizuotos žaidynės vyksta keliais etapais. Šis etapas buvo jau antrasis, dalyvavo komandos iš Panevėžio, Alytaus, Plungės, Lazdijų, Marijampolės ir Šilutės.

Jaunąsias Šilutės regbininkes treniruojantys ramutiškė Austėja Minkevičiūtė ir klaipėdietis Donatas Streckas džiaugiasi, kad Šilutės mergaitės iškovojo III vietą.

Jaudulio buvo

Pasak Austėjos, jos auklėtinės nepatingėjo keltis ankstų rytą, atlaikė ilgą kelionę ir buvo pasiryžusios laimėti prizinę vietą. Tai pavyko!

Pirmosios varžybos pasirodė gana nemenkas iššūkis, nes pirmiausia reikėjo susitvarkyti su jauduliu. Iš pradžių šilutiškių ir labiau patyrusių, nors ir jaunesnių marijampoliečių rungtynių rezultatas buvo apylygis. Tačiau II kėlinio pabaigoje mūsų  mergaitėms pavyko padidinti rezultatą savo naudai ir švęsti pergalę.

Deja, antrosiose rungtynėse šilutiškėms nepavyko įveikti stipresnės Plungės „Drobė“ komandos. Verta paminėti, kad A.Minkevičiūtės auklėtinės parodė tikrą charakterį, nes nors ir atsilikdamos rezultatu 0:4, sugebėjo antrajame kėlinyje pelnyti tris žeminimus bei prisivyti varžoves.

Įveikusios jaudulį ir pasimokiusios iš klaidų, padarytų per pirmąsias varžybas, trečiąsias rungtynes Šilutės mergaitės žaidė kaip iš natų ir nemenka persvara nugalėjo Lazdijų regbio komandą.regnis silutes_mergaiciu_komanda_Kornelija_Putyte_rezultatyviausia

Rungtynės, vertos finalo

Ketvirtosios šilutiškių rungtynės tikrai buvo vertos finalo, nes mūsų mergaitės drąsiai stojo prieš daugkartinę  Lietuvos mergaičių nekontaktinio regbio čempionę – Panevėžio komandą.

Jau per pirmąją ataką šilutiškės pelnė taškus. Tokiu geru startu kovą pradėjusios mūsų mergaitės niekuo nenusileido puikiai kamuolį valdančioms ir greitą lydėjimą demonstruojančioms panevėžietėms. Tačiau visas rungtynes žaisdamos apylygiai, pabaigoje šilutiškės pritrūko jėgų – paskutinės atakos metu varžovės pelnė taškus ir išplėšė pergalę.

Bet šilutiškių debiutas pavyko: jos iškovojo III vietą. Tad bronzos medaliais pasipuošė Auksė Šperbelytė, Kornelija Putytė, Almantė Šimkutė, Austėja Nutautaitė, Laura Mackevičiūtė, Augustė Mačaitė ir Lukrecija Lukošiūtė.

Geriausia Šilutės komandos žaidėja pripažinta kapitonė Auksė Šperbelytė, o Kornelija Putytė surinko daugiausia taškų.

Ateityje planuojama plėsti panašias žaidynes iki 6 ar net 8 turų. Tai lems miestų, propaguojančių mergaičių regbį, skaičius. Treneriai tikisi dalyvauti ir kituose turuose ir galbūt surengti vieną iš jų Šilutėje.