Šilutės regbio komanda skaičiuoja penktuosius metus

Koronaviruso pandemija tapo išbandymu ne tik suaugusiems sportininkams, bet ir jaunimui. Šilutės regbio komanda, treniruojama Austėjos Minkevičiūtės, per šį sunkų laikotarpį nesubyrėjo, o net sutvirtėjo. Keletą kartų per savaitę, nežiūrint oro sąlygų renkasi į Pirmosios gimnazijos stadioną treniruotis.

Jaunieji regbininkai po apdovanojimų.

Trenerė A. Minkevičiūtė grįžo namo po 5 metų Airijoje, kur susižavėjo visuotinai toje šalyje žaidžiamu regbiu ir išmoko jį žaisti. Grįžusi įsijungė į uostamiesčio regbio klubą „Klaipėdos kovas“. Tačiau iš Ramučių kilusi ir Šilutės pirmąją gimnaziją baigusi mergina nutarė šio žaidimo pamokyti ir šilutiškius.
Tad prieš kurį laiką buvo išplatinti skelbimai, kviečiantys mokytis šio žaidimo ir jungtis į komandą.
Šiemet Šilutės regbio komanda skaičiuoja penktuosius metus. Šis pasaulyje populiarus žaidimas turi keletą rūšių. Žaidžiamas bekontaktis regbis, kur komandos sėkmę lemia ne tik jėga, bet ir vikrumas.

Žaidėjai, po aikštę bėgiojantys su neįprastu kamuoliu, turi ne tik pasiekti vartus, bet ir spėti nuplėšti nuo priešininkų šonų kabančias spalvotas juostas. Šią regbio rūšį pasaulyje nuo 7 metų pradeda žaisti tiek vaikinai, tiek merginos.

Pasak A. Minkevičiūtės, norintieji daugiau apie tai sužinoti, gali jungtis į feisbuko paskyrą „Regbis Šilutėje“. Ten sužinos kaip sekasi čia žaidžiantiems, pamatys kaip žaidžiama Lietuvoje ir pasaulyje.
„Džiaugiamės didėjančiu vaikų skaičiumi ir gerėjančiu žaidimu. Lietuvos čempionate, jaunučiai bendroje įskaitoje buvo penkti, o vaikai nekontaktinio regbio varžybose tapo čempionais. 2020-uosius pasitikome turėdami tvirtą komandos branduolį ir nemažai laimėjimų Lietuvos čempionatuose“, – sakė Austėja.

Praėjusių metų pabaigoje įvedus karantiną šilutiškiai sportavo toliau, nuotolines treniruotes organizavo kas savaitę. Tokiu būdu ne tik palaikė ryšį, bet ir stiprino sveikatą, gilino žinias apie regbį. Šie metai, pasak Austėjos, dar nieko konkretaus nežada, visgi regbio entuziastė bando atnaujinti treniruotes lauke.