Šilutės rinkėjai aktyvumu nusileido tik vilniečiams

Išankstinio balsavimo publika - įvairiaspalvė. /  Sigito Grinčinaičio (silutesnaujienos.lt) nuotr.Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) paskelbė išankstinio balsavimo abiejų dienų – trečiadienio ir ketvirtadienio – duomenis. Šilutės rajono rinkėjai stojo į aktyviausių apygardų gretą – pagal aktyvumą užima 4 vietą.

Visoje Lietuvoje iš anksto balsavo 2,45 proc. rinkėjų. Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardoje spalio 10-11 dienomis balsavo 3,85 proc. rinkėjų (1473 asmenys).

Šilalės – Šilutės apygardos rinkimų apygardos rinkėjai nebuvo tokie spartūs: iš anksto atiduoti savo balsus už būsimus seimūnus atėjo 604 žmonės – 1,82 proc. rinkėjų.

Šilutės – Pagėgių rinkimų apygardos rinkėjai (arba juos paraginti sugebėję kandidatai į Seimą) aktyvumu nusileido tik trim šalies rinkimų apygardoms: Vilniaus senamiesčio apygardoje per dvi dienas sugebėjo pabalsuoti 13,36 proc. rinkėjų, Vilniaus Centro apygardoje – 9,44 proc. rinkėjų, o Vilniaus – Trakų apygardoje – 5,92 proc. rinkėjų.

„Šilutės naujienos” jau rašė, kad nuo pat trečiadienio ryto į Šilutės rajono savivaldybės kiemą suko automobiliai, būriais veždami asocialius asmenis, neprincipingus, savo nuomonės neturinčius profesinių mokyklų moksleivius ir kitus žmones, kurie savo balsą pardavinėjo už 20 litų. Galima daryti prielaidą, kad VRK užfiksuotas aktyvumas iliustruoja ne rinkėjų, o jų vežėjų aktyvumą.

joomplu:7476