Šilutės Rotary klubas – 20 metų mecenatystės kelyje

rotary tarvydai mecenataiPrieš 20 metų – 1994 m. rugsėjo 24-ąją – pasaulinė Rotary Intenational organizacija pasipildė nauju nariu – inauguracijos iškilmės surengtos Šilutės Rotary klubui.

20 metų Šilutės klubas garsėja gerais darbais, iniciatyvomis ir tarnavimu visuomenei. O praėjusį penktadienį ne tik surengė savo 20-mečio šventę, bet ir ketvirtą kartą pagerbė mūsų krašto geradarius bei skyrė stipendijas talentingiems jauniesiems menininkams.

Kasmet Šilutės Rotary klubas nominuoja Šilutės rajono geradarius ir klubo narių išrinktą „Metų mecenatą“ apdovanoja dr. H.Šojaus – garsiausio Šilutės mecenato – statulėle. Šiemet „Metų mecenato“ titulas suteiktas Kintų Vydūno kultūros centro vadovams Ritai ir Romui Tarvydams.

Moterys vyrams įteikė vėliavą

Jubiliejaus šventėje Šilutės rotariečiai sulaukė daug svečių iš kitų Lietuvos klubų bei užsienio, Šilutės įmonių ir įstaigų. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje susirinkusius šventės dalyvius pasveikinęs klubo prezidentas Darius Steponkus linkėjo neprarasti jėgų ir idėjų kuriant Šilutės ateitį, garsinant savąjį kraštą.rotary veliava

Šilutiškius sveikino birželį įkurtos naujos Rotary International 1462 Lietuvos apygardos valdytojas Vygintas Grinis ir priminė svarbiausius Šilutės klubo darbus: paramą ir remontus Saugų vaikų globos namuose, genetinių sutrikimų turinčių vaikų tyrimą ir gydymą Londono St. George klinikose, tuberkuliozės prevencijai skirtos įrangos ir preparatų pirkimą Šilutės vaikų tuberkuliozės sanatorijai „Eglutė“ ir Šilutės ligoninei, fizioterapinės įrangos – Juknaičių sanatorijai, vaikų darželio „Ažuoliukas“ remontą. Daugelį projektų šilutiškiams padėjo įgyvendinti Lietuvos ir užsienio klubai.

Išskirtinį dėmesį klubas visada skyrė ir skiria jaunimui. Per 30 Šilutės moksleivių jau dalyvavo ilgalaikių jaunimo mainų programoje Danijoje, Vokietijoje, Japonijoje. Klubo narių šeimose gyveno ilgalaikių mainų moksleivis iš Vokietijos. Šilutėje buvo priimtos grupinių mainų (GSE) delegacijos iš Norvegijos ir Filipinų, 11 jaunų specialistų iš Šilutės dalyvavo tokiose programose Danijoje, Vokietijoje ir Norvegijoje. Nuo 2010 metų klubas kasmet teikia paskatinamąsias stipendijas 2 gabiausiems Šilutės meno mokyklos auklėtiniams.

V.Grinis džiaugėsi, kad Šilutės rotariečiai ne tik inicijavo paminklo H.Šojui statybą, bet ir tęsia šio garsaus mecenato veiklos tradicijas: ir patys vykdo daug labdaros, švietėjiškų projektų, ir pagerbia žymius Šilutės rajono geradarius.

rotary prie sojaus paminklo1995 metais Šilutės ir Nakskovo Rotary klubų bei Nakskovo „Inner Wheel“ klubų  iniciatyva Šilutėje buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje Šilutės „Inner Wheel“ klubas, kuriame susibūrusios rotariečių žmonos vykdo gerų darbų misiją kartu Rotary klubu ir savarankiškai.

Šio moterų klubo prezidentė Asta Balodienė perdavė vyrams „Inner Wheel“ dovaną – Šilutės Rotary klubo vėliavą. Ją, nešamą lietuvininkių drabužiais pasipuošusių mergyčių, publika pasitiko atsistojusi ir griaudėdama plojimais.

Stipendijos – jauniesiems talentams

Šilutės „Inner Wheel“ klubas savo stipendiją skyrė talentingam vokalistui Domui Saulevičiui, ne kartą tapusiam „Dainų dainelės“ ir kitų konkursų laureatu. Vaikinas, dainininko kelią pradėjęs Šilutės vaikų meno mokykloje, vokalo studijas tęsia Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje. Padėkota ir jo pirmajai mokytojai Daivai Pielikienei.

Domas publiką pradžiugino atlikdamas dvi dainas.

Šilutės Rotary klubas stipendiją skyrė dar vienai Šilutės meno mokyklos auklėtinei Gretai Kuzminskaitei.
Pasak renginio vedėjo Marijaus Budraičio, ši mergina negroja, nedainuoja, tačiau jos potėpiai – iškalbingesni už bet kokį kalbėjimą. Greta yra pripažinta ne vieno respublikinio bei tarptautinio dailės konkurso laureate. Merginos kūrinių parodėlė veikė bažnyčios vestibiulyje.

Puiki dovana šventės dalyviams buvo Šilutės meno mokyklos styginių instrumentų orkestro, vadovaujamo Albinos Kazlauskytės, koncertas.
rotary saulevicius
Pagerbti trys geradariai

Šilutės Rotary klubas, rinkdamas „Metų mecenatą“, iki paskutinės minutės išlaiko intrigą, nes tik šventinį vakarą yra atplėšiamas vokas ir visi sužino laimėtojo vardą.

Šiemet klubo nariai, į pretendentų sąrašą pasiūlę nemažai nusipelniusių asmenų ir įstaigų, išrinko tris geradarius.
Už ilgametį Šilutės ir Emericho miestų draugystės, kultūrinių ir socialinių ryšių stiprinimą, Vokietijos labdaros ir

paramos organizavimą Šilutės krašto žmonėms ir organizacijoms apdovanota Šilutės – Emericho miestų bendradarbiavimo draugija.

Už nepaprastą atsidavimą ir meilę Šilutės miestui padedant jo žmonėms ir asmeninį indėlį telkiant tokius geradarius užsienyje pagerbti Emeriche gyvenantys kraštiečiai Daiva ir Alfredas Bartminai (Bartminn).

Už Vydūno istorinio ir dvasinio palikimo saugojimą ir puoselėjimą, meilės Pamario kraštui skiepijimą jaunimui meno kalba apdovanota kintiškių šeima – Rita ir Romas Tarvydai.

rotary kuzminskaiteRita ir Romas Tarvydai: „Tai, ką mes darome Kintuose, yra gyvenimo prasmės išsipildymas“

O „Metų mecenatas“ išrinktas po dar slaptesnės procedūros: visi klubo nariai slaptu balsavimu išreiškė savo nuomones, ir vieninteliam klubo nariui Antanui Čepiui buvo patikėta misija tuos balsus suskaičiuoti bei šventinį vakarą paskelbti nugalėtoją. Taigi dr. H.Šojaus statulėlė šiemet atiteko Tarvydų šeimai.

Laureatai išklausė Šilutės Rotary klubo prezidento D.Steponkaus, mero Vytauto Laurinaičio, Seimo narių Kęsto Komskio ir Artūro Skardžiaus, Rotary International 1462 Lietuvos apygardos valdytojo V.Grinio padėkų už jaunimo ugdymą, už Vydūno mokymo populiarinimą ir jo pasaulėžiūros sklaidą, už profesionaliojo emalio meno puoselėjimą, Kintų ir Šilutės krašto garsinimą ne tik šalies, bet ir tarptautiniu mastu.

Dėkodama už apdovanojimą, R.Tarvydienė džiaugėsi likimo suteikta galimybe ir atsakomybe prisidėti prie Vydūno asmenybės nuopelnų išsaugojimo ir sakė, kad kasdienis darbas Vydūno kultūros centre suteikia dvasinę pilnatvę. „Vydūnas sakė, kad Lietuva – maža šalis, todėl jai reikia eiti kūrybos keliu. Tai, ką mes darome Kintuose, yra gyvenimo prasmės išsipildymas“, – sakė ji.

Po apdovanojimo ceremonijos ir romantiško koncerto rotariečiai ir jų svečiai nuėjo padėti gėlių prie H.Šojaus paminklo ir pasižadėti nenutraukti labdaringos, mecenatiškos veiklos.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume.