„Šilutės Šamai“ startavo Tauragės apskrities veteranų krepšinio lygoje

krepsinis veteranai_F_samai„Šilutės Šamai“ šiemet dalyvauja Žemaitijos krašto krepšinio veteranų varžybose Žalgirio sporto draugijos taurei laimėti. Mūsiškiai sužaidė dvejas rungtynes ir abejas laimėjo.

Šioje Tauragės apskrities veteranų krepšinio lygoje dalyvauja 11 komandų, „Šamai“ dabar dalijasi 1-2 vietomis su „Vėjo“ komanda.

Pirmose rungtynėse – pergalė

„Šilutės Šamų“ garbę gina Linas Gedvila, Gražvydas Grikšas, Petras Jonikas, Pranas Kruopšta, Gintautas Martinkus, Petras Nausėdas, Egidijus Pašilis, Arvydas Stonis, Alvydas Ežerinskis, Antanas Jonušas, Aivaras Misius, Gražvydas Šimkus ir Jonas Jaunius (komandos vadovas).

Prieš porą savaičių pirmąsias rungtynes vyrai žaidė išvykoje su Raseinių „Naftrus – Karpyne“. Jau nuo pirmųjų minučių aikštelėje taisykles diktavo šilutiškiai.

Pirmąjį kėlinį šilutiškiai baigė 9 taškų persvara, II kėlinyje varžovus mūsiškiai paliko dar toliau nuo taip norimos pergalės: sumetė 22 taškus į varžovų krepšį, o varžovai sugebėjo penyti vos 6. Tad po dviejų kėlinių rezultatas buvo 16:41.

Kiek pailsėjusios veteranų komandos grižo į aikštelę, tada jau „Naftrus – Karpynės“ krepšininkai, lyg gavę antrą kvėpavimą, pradėjo rinkti taškus. Nors varžovai į „Šamų“ krepšį sumetė 25 taškus, bet mūsiškiai irgi nestovėjo vietoje – pelnė 19. Tad raseiniškiai sušvelnino savo atsilikimą, bet mūsiškiai vis dar pirmavo.

Ketvirtas kėlinys vėl buvo „Naftrus – Karpynės“ naudai – 21:20, bet bendras rezultatas buvo 62:86, ir pirma pergale džiaugėsi „Šilutės Šamai“.

Šilutiškių komandai 36 taškus pelnė P.Jonikas, 17 – L.Gedvila, 13 – G.Grikšas ir 9 – G.Šimkus.

Namuose – lengva pergalė

Antrąsias rungtynes „Šilutės Šamai“ žaidė namuose spalio 18 d. Pirmosios gimnazijos sporto salėje jie susitiko su Jurbarko „Veterano“ krepšininkais. Mūsiškiai negailėjo ir šių varžovų – pirmajame kėlinyje sumetė net 30 taškų, o varžovai vos ne vos įrideno 7. Tokia puiki pradžia mūsiškiams leido jaustis gan saugiai antrajame kėlinyje.

Bet varžovai pradėjo drąsiau atakuoti krepšius už tritaškių linijos ir vis pasiekdavo tikslą. Tad jau antrajame kėlinyje komandos sumetė apylygiai 25:23, o švieslentė rodė 55:30.

Po dviejų kėlinių šįkart antrojo kvėpavimo nepatyrė nė viena komanda, priešingai – atrodė, kad visi viską jau iškvėpė. Žaidimas sulėtėjo, taiklumas krito. Trečiajame kėlinyje komandos sumetė 13:19, ketvirtajame – 13:15 ir galutinis rezultatas tapo 81:64. Pergalė, antra iš eilės iš dviejų galimų! Šventė „Šilutės Šamams“!

Kaip išvykoje, taip ir namų aikštelėje negailėdamas varžovų taškus krovė P.Jonikas, jis komandai pelnė 30 taškų. 20 taškų pridėjo L.Gedvila, kuris visą žaidimą greitai atakavo ir gražiai realizavo metimus. O jo tritaškiai ne kartą pakėlė sirgalius nuo suolelių. A.Misius pelnė 16, J.Jaunius – 6 taškus.

Artimiausios „Šilutės Šamų“ rungtynės numatytos spalio 28 dieną Šilutės krepšinio salėje.