Šilutės šaulių vadas – tarp 5 geriausių šalyje

D.Jaunius (antras iš dešinės) su Šilutės šauliais. / Asociacijos „Pamario jaunimas“ nuotrAsociacija „Pamario jaunimas” Lietuvos kariuomenės organizuojamam konkursui „Lietuvos karžygys” teikė Šilutės šaulių vado Donato Jauniaus kandidatūrą. Konkursas, skirtas kilniems gyvenimo poelgiams pažymėti, rengiamas Lietuvos kariuomenės dienos proga, kuri minima lapkričio 23 d.

Komisijai įvertinus visas pateiktas kandidatūras buvo atrinkti penki labiausiai vertinimo kriterijus atitinkantys kandidatai – nominantai. Šilutės Šaulių vadas D.Jaunius yra vienas iš jų.

Pasak „Pamario jaunimo” atstovų, D.Jaunius dirba visuomenės labui – be savanaudiškų, materialių paskatų, puoselėja jaunimo patriotiškumą, pilietiškumą, užimtumo veiklą – negaunat už tai jokios materialinės naudos. Dėl šių priežasčių ir nuspręsta teikti būtent šią kandidatūrą.

Komisija kandidatų atsiųstų istorijų aprašymus vertino remdamasi tokiais kriterijais, kaip nesavanaudiškumas, valia, atsidavimas ir ryžtingumas tam tikru gyvenimo, tarnybos ar darbo momentu, kai reikia priimti greitą ir pasiaukojantį sprendimą. 

Lapkričio 23 d Lietuvos kariuomenės dienos proga Vilniuje vyks konkurso „Lietuvos karžygys“ nominantų apdovanojimo ceremonija. Ceremonijos metu vienas iš penkių kandidatų bus apdovanotas statulėle ir taps konkurso nugalėtoju.

Iš bronzos išlietą 30 cm aukščio kario su Gediminaičių stulpais statulėlę sukūrė skulptorius Romas Kvintas, atsižvelgdamas į istorikų ir karybos entuziastų atkurtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo epochos kario atvaizdą, ekipuotę ir ginklus.

Konkursas Lietuvos kariuomenės vado iniciatyva pradėtas organizuoti 2008 m., juo siekiama prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo, įvertinti kilniai pasielgusiuosius ir skatinti, kad tokių poelgių būtų kuo daugiau.