„Šilutės“ savaitgalis – du pralaimėjimai

krepsinis Nr 4 F1Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybių antrajame reguliaraus sezono etape žaidžiančiai „Šilutės“ vyrų komandai savaitgalis ir namuose, ir išvykoje buvo nesėkmingas.

Namuose „Šilutė“ nesusitvarkė su Klaipėdos „Naftos – Uni – Akvaservis“ komanda, todėl teko pripažinti skaudų pralaimėjimą 104:85.

Išvykoje pas Jonavos „Petrochemos – Dexteros“ komandą šilutiškiai neprastai patampė nervus tiek savo sirgaliams bei treneriams, tiek varžovams. Bet, deja, varžovai aplenkė „Šilutę“ vos vienu tašku – 86:85.

Namų sienos nepadėjo

„Šilutė“ ir „Nafta – Uni – Akvaservis“ iki penktadienio (kovo 11 d.) susitikimo turėjo po 16 pergalių ir po 19 pralaimėjimų. Tad jėgos – lygios, pranašumas tas, kad „Šilutė“ žaidė namų aikštelėje. Pirmasis kėlinys ir leido tuo patikėti, nes jam pasibaigus švieslentė rodė 28:29 – vos taškas svečių naudai.

Antrajame kėlinyje šilutiškiams taškus pelnyti sekėsi sunkiau nei klaipėdiečiams, bet gražų krepšinį demonstravo „Šilutės“ legionierius Ulyssesas Thomasas – jis sirgalius pradžiugino dėjimu iš viršaus, kuris privertė publiką pakilti iš savo vietų. Gaila, kad už dėjimus neduoda penkių taškų – tuomet „Šilutė“ būtų antrąjį kėlinį baigusi lygiosiomis, o dabar jį pralaimėjo rezultatu 19:24.

Trečiojo kėlinio pradžioje mūsiškiai pradėjo žaisti geriau ir išsiveržė į priekį 60:56. Bet šia sėkme visi pasidžiaugė neilgai, nes klaipėdiečiai spurtavo 11:1 ir netrukus įgijo dviženklį pranašumą – 75:65.

Lyg neužtektų to, ketvirtajame kėlinyje klaipėdiečiai dar kartą spurtavo 14:0, ir tai jau buvo padėtas pergalingas taškas – liko tik sužaisti likusias minutes. Finalinė sirena, ir svečiai džiaugėsi savo pergale prieš šilutiškius 104:85.
„Šilutės“ komandai daugiausiai taškų pelnė U.Thomasas – 22, Darius Kibildis – 20, Aurelijus Pukelis – 15 (be to, 11 kartų atkovojo kamuolį), Justinas Olechnavičius – 14, Jordanas Hesteris – 10.

Pergalių bagažo nepavyko papildyti

Išvykoje mūsiškiams irgi nepavyko iškovoti pergalės – tai padarė jų varžovai – Jonavos „Petrochema – Dextera“, įveikdami „Šilutę“ vos 1 tašku. Dabar jonaviškių sąskaitoje yra 17 pergalių ir 19 pralaimėjimų, o mūsiškiai turi 16 pergalių ir 21 pralaimėjimą.

Jonavoje šilutiškiai rungtynių pradžioje ėmėsi iniciatyvos, bet – neilgam. Jonavos žaidėjo T.Sebežiovo 13 taškų serija bei komandos draugų pagalba leido šeimininkams grėsmingai atsiplėšti sužaidus 8-ias I kėlinio minutes (24:13). 11-os taškų persvarą šeimininkai išlaikė iki ketvirčio pabaigos (29:18).

Sužaidus pusę II kėlinio jonaviškiai buvo išsiveržę jau 19 taškų, bet „Šilutė“ – ne iš tų, kuri pralaimi dar nenugalėta. Tad esant rezultatui 48:29, šilutiškiai spurtavo 10:0 bei pirmąją mačo dalį užbaigė atsilikdami 10-ies taškų skirtumu (52:42).

Trečiajame kėlinyje „Šilutės“ aukštaūgiui A.Pukeliui nebepatiko žiūrėti į savo skriaudžiamą komandą ir jis pradėjo tirpdyti varžovų pranašumą. Po penkių A.Pukelio taškų ekipas skyrė 9 taškai, bet savo šou šilutiškis tuo nebaigė ir po 19-ojo A.Pukelio taško šeimininkai kėlinio pabaigoje pirmavo vos 3 taškais (66:63).

Ketvirtajame kėlinyje A.Pukelio entuziamu užsikrėtė ir D.Kibildis, po jo taškų serijos mūsiškiams pavyko išsiveržti į priekį (71:70). Tada prasidėjo taškų mainai: pelno jonaviškiai, tuo pačiu atsako šilutiškiai. Tai buvo lyg pasaka be galo, kurią nutraukti galėjo tik finalinė sirena. Likus 8 sekundėms „Šilutė“ pataikė dvitaškį, ir jonaviečiai pirmavo rezultatu 86:85.

Prie baudų metimo linijos stojęs Jonavos žaidėjas T.Sebežiovas prametė abu sykius, bet jis pats, lyg taisydamas savo klaidą, atsikovojo kamuolį puolime ir jį išlaikė iki rungtynių pabaigos, taip įtvirtindamas dramatišką pergalę savo komandai rezultatu 86:85. Mūsiškiams teko pripažinti tikrai skaudų pralaimėjimą.

„Šilutei“ daugiausiai taškų tądien pelnė: A.Pukelis – 23, D.Kibildis – 22, Edvinas Alunderis – 18 ir 16 kartų atkovojo kamuolį, U.Thomasas – 13.

Kitas rungtynes NKL čempionate „Šilutė“ žais išvykoje kovo 19 dieną su Joniškio „Delikatesu“.