Šilutės Šeimų skvere veikia lauko bibliotekėlė

lauko biblioteka1Penktadienį, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną Šilutėje atidaryta dar viena lauko bibliotekėlė – Šeimos skvere (Lietuvininkų g.).

Nuo ryto bibliotekos Vasaros skaitykloje šurmuliavo Šilutės M.Jankaus mokyklos penktokai. Bibliotekininkės jiems pasakojo apie tai, kuo skiriasi lauko bibliotekėlė po atviru dangumi nuo įprastos bibliotekos. Vaikai sužinojo, jog lauko bibliotekėlės sparčiai populiarėja visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, jų paskirtis – suburti žmones savišvietai ir bendravimui. Žmonės iš bibliotekėlės išsirenka norimą knygą, kurią perskaitę grąžina arba pasilieka sau, į vietą palikdami kitą patikusį leidinį. Taip tarp įvairaus amžiaus skaitytojų vyksta knygų mainai, sklinda nebylios mėgstamos literatūros rekomendacijos.

Bibliotekininkės ir moksleiviai, nešini balionais ir trispalviais Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio žiedais žygiavo į Šeimų skverą, kur jų laukė naujoji bibliotekėlė, pilna įvairių knygų. Atidarymo juostą perkirpo abiejų bibliotekėlių kūrėjas menininkas Andrius Sirtautas su sūnumi Motiejumi, kuris statant bibliotekėlę buvo puikus pagalbininkas. 

Pasidžiaugus nauja skaitymo erdve prasidėjo pramogos. Literatūrinės viktorinos metu vaikai, teisingai atsakę klausimus apie knygas ir jų personažus gavo dovanų. Kūrybinėse dirbtuvėse mokiniai iš vilnos kūrė kaukus – sėkmės nešėjus, talismanus, rinko jiems vardus, o užbaigiant susitikimą į dangų paleisti balionai nunėšė ir vaikų svajones.

Džiugu, kad lauko bibliotekėle iškart susidomėjo Šeimos skvere poilsiaujantys šilutiškiai – knygas rinkosi ir mamos, ir vaikai. Kviečiame visus naudotis bibliotekėle, nes vasara – tinkamas metas pasinerti ne tik į vėsų upės vandenį, bet ir į intriguojantį knygos siužetą! Renginį ir lauko bibliotekėlės įrengimą parėmė Kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.