Šilutės seniūnijos Kalėdų eglutėje keli šimtai mažylių

eglute rizikos_seimu_1Gal 100, o gal ir 200 mažųjų ketvirtadienio pavakarę krykštavo Šilutės seniūnijos salėje, kur jau nebe pirmą kartą visos seniūnijos skurdžiau gyvenančios šeimos sukviestos į Kalėdų eglutės šventę.

Toks renginys – gausaus seniūnijos socialinių darbuotojų ir dar gausesnio jų rėmėjų būrio bendro darbo rezultatas. Susibūrę šie žmonės surengia šventę, kuri daugeliui mažųjų jos dalyvių būna laukiamiausia ir vienintelė.

Dar gerokai iki renginio pradžios Šilutės seniūnijos salėje siautė mažieji. Daugelis atėjo ne tik su tėveliais, bet ir su broliukų ir sesučių palyda, nes nemažai šių šeimų augina daugiau nei po vieną vaikutį.

Ne mažiau nei jų globotiniai tądien skubėjo, aukštyn ir žemyn pastato laiptais siuvo seniūnijos socialinės darbuotojos Virginija Murauskienė, Eglė Vermontienė, Giedrė Anskaitienė, Milda Vaičiūnienė, Renata Skvirbienė, Milda Narušienė ir Aurelija Želvytė. Taip, šioje seniūnijoje darbo jau užtenka net septynioms socialinėms eglute rizikos_seimu_3darbuotojoms, ypač – artėjant šventėms, kurias savo globotiniams jos stengiasi padaryti kuo labiau įsimintinas.

Stebėtis dėl to netenka, kai sužinai, kad iš viso Šilutės seniūnijoje priskaičiuojama apie 90 šių specialisčių globojamų šeimų, kuriose auga daugiau nei 200 nepilnamečių vaikų.

Artėjant šiemetinei eglutės šventei buvo sumanyta dar viena naujovė – bendra veikla šventės išvajkarėse vadinamajame užimtumo kambaryje. Sukvietusios kelias dešimtis savo globotinių su mamytėmis, socialinės darbuotojos surengė kalėdinės eglutės žaisliukų gamybos popietę. Įvairių priemonių šiam darbui jos pirko už Savivaldybės skirtus 250 eurų, ir jų nusipirko tiek, kad užteks ir tolesnėms veikloms.

Koks buvo mažųjų džiaugsmas, kai kitą dieną atėję į eglutės šventę ant jos šakelių jie matė pačių rankytėmis gamintus žaisliukus. O socialinės darbuotojos patikino, kad tokiai bendrai veiklai globojamas šeimas nuo šiol kvies bent kartą per mėnesį.

Socialinėms darbuotojoms teko ir nemažas darbas sudėlioti į maišelius saldumynus, kurių išties daug pavyko nupirkti po to, kai jos pačios apėjo ne vieną verslo įmonę. Moterys džiaugiasi, kad paramos neatsakė A.Baltučio „Logistikos tikslas“, V.Miliausko „Automonde.lt“, UAB „Kavesta“ ir „Egmina“, AB „Klassman Deilmann“, TŪB „Audito tikslas“, įgarsinti renginį padėjęs Šilutės kultūros ir pramogų centras, Rimantas Čeliauskas ir Agnė Puidokaitė.

„Jei ne šie žmonės, tokios šventės iš viso negalėtume padaryti“, – sako socialinės darbuotojos.

Mažuosius renginio dalyvius sveikinę Socialinės paramos skyriaus atstovė Audra Barauskienė ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus linkėjo, kad tuo metu jau pakeliui į Šilutę buvęs Kalėdų Senelis atneštų kuo didesnį maišą dovanų. Šis ir nepasikuklino – salėn įžengė vos patempdamas dovanų prikrautą savo maišą. Bet dalinti jų neskubėjo – ilgai su vaikais bendravo, žaidė, šoko, sekė pasakas ir dainavo, kol visi pavargo.