Šilutės seniūnijos ketvirtokai varžėsi dėl Seniūno taurės

dviraciu varzybosVaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, Šilutės stadionas virto vieta, kur karaliavo mažieji Šilutės dviratininkai – čia Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus antrą kartą sukvietė visų seniūnijoje esančių mokyklų ketvirtokus parungtyniauti dviračiais.

Nepaisydami prie 30-osios termometrų padalos priartėjusio alinančio karščio, iš penkių mokyklų suvažiavę ketvirtokai iš paskutiniųjų grūmėsi dėl nugalėtojų vardų. Stengtis vertėjo, nes Šilutės seniūnas R.Steponkus ir šiemet pasirūpino solidžiais prizais.

Keli šimtai ketvirtąsias klases baigiančių pradinukų, jų mokytojų ir draugų dviratukais suvažiavo ir pėsčiomis suėjo į antrąją mažųjų dviratininkų šventę. Tiesa, varžytis dėl prizų galėjo ne visi – pačius greičiausius dviratininkus klasės  atrinko iš anksto ir įpareigojo juos stoti į varžybų trasą.

Pernai toks turnyras vyko Šilutės uoste, bet pastebėta, kad tenykštė danga nėra pati tinkamiausia dviratininkams. Mat būta atvejų, kai vaikai griuvo ir neišvengė nubrozdinimų. Todėl šiemet Šilutės seniūnijos mokyklų ketvirtokų dviratininkų varžyboms pasirinktas kur kas minkštesnę dirbtinę dangą turintis Šilutės stadionas.
Po tris komandas sudarė Šilutės Žibų, M.Jankaus ir Pamario mokyklos, po vieną atsiuntė Traksėdžiai ir Grabupiai. Tačiau dar daugiau buvo sirgalių, kai kurie jų iš anksto ir plakatus už savo mokyklas buvo nusipiešę.

Varžybų vedėjas Marijus Budraitis dar iki jų pradžios dviratukais zujančius pradinukus ragino taupyti jėgas, o važiuojant – laikytis taisyklių kaip ir kelyje. Tačiau jo žodžiai menkai veikė judrius vaikus – nemažai dviratininkų būsimą trasą išbandė dar iki starto pradžios.

Komandoms išsirikiavus atidarymui, seniūnas R.Steponkus pasveikino dalyvius ne tik su Tarptautine vaikų gynimo diena, bet ir su mokslo metų pabaiga. Dalyviams jis išdalijo šalmus, kad važiavimas būtų saugus ir padovanojo ryškiaspalves dvirtininkų liemenes. Visoms komandoms atiteko ir solidžios dėžės su gaiviaisiais gėrimais, vaisiais ir saldumynais.

Vienas po kito prie starto linijos stojo varžovus įveikti pasiruošę dviratininkų ketvertai, o kartu su jais įsitempė ir tribūnose sėdėjusių palaikymo komandų nariai.

Kuomet visi jau buvo įveikę 400 metrų ilgio stadiono ratus, aiškėjo nugalėtojai. Naujintelaičiai dviračiai įteikti varžybų čempionams – Žibų pradinėje besimokančiai Deimantei Eglynaitei ir Mantui Deveikiui iš Pamario pagrindinės mokyklos. Antrąsias ir trečiąsias vietas, kartu – ir taures bei medalius laimėjo Karina Alkimavičiūtė iš Pamario pagrindinės mokyklos ir Domantas Mulskis iš Žibų pradinės bei Milana Paulauskaitė iš pastarosios mokyklos Grabupių skyriaus bei Grantas Venckus iš Pamario pagrindinės mokyklos.

Visiems nugalėtojams padovanoti ir dviratininkų šalmai.

Ypatingas UAB „Šilutės būstas“ prizas – dviratis – atiteko ir žiūrovui, sėkmingiausiai pervažiavusiam figūrinio važiavimo trasą. Tai padaryti bandė pora dešimčių dalyvių, o geriausiai pavyko Ričardui Krutikovui.

Seniūnas R.Steponkus žada, jog toks turnyras vyks kasmet, tad pradinukams vasarą verta lavinti savo važiavimo dviračiais įgūdžius.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.