Šilutės „Šilutė” naujajame NKL sezone dar nesužibėjo

krepsinis F siluteKrepšinio sirgaliai pagaliau sulaukė naujojo Nacionalinės krepšinio lygos 2014-2015 metų sezono. Gaila tik, kad mūsiškiams startas nepavyko taip, kaip dauguma tikėjosi. Bet, kaip sakoma, – viskas dar prieš akis.

Pirmasis „Šilutės” susitikimas namų aikštelėje su Klaipėdos „Nafta – Uni – Akvaservis” krepšininkais baigėsi pralaimėjimu 76:88.
Išvykoje su „Vilniaus” komanda taip pat pralaimėta 82:77, nors buvo nemažai šansų ir iškovoti pergalę.

Ilgoji pertrauka buvo į naudą

Penktadienį į pirmąsias rungtynes Šilutės krepšinio salėje, Gluosnių g., sugužėjo nemažas būrys sirgalių. Visiems buvo įdomu, krepsinis F1 silutekaip seksis Šilutės krepšininkams, žinoma, domino ir naujų žaidėjų pasirodymai.

Prieš rungtynes sveikinimo žodį tarė VšĮ „Šilutės sportas” direktorius Dainius Gricevičius. Po sveikinimo kalbos visi sugiedojo Lietuvos himną ir – NKL 2014/2015 metų sezonas atidarytas!
Pirmasis kėlinys, deja, nebuvo įspūdingas. Mūsiškiams niekaip nepavyko rasti bendros kalbos su kamuoliu, jis vis nenorėjo kristi į varžovų krepšį. Atrodo, šilutiškiai viską darė lyg ir gerai: prasiveržimas, metimas, bet… kamuolys tiesiog nenorėjo didinti mūsiškių taškų kraičio.

Po pirmojo kėlinio rezultatas – 11:18 klaipėdiečių naudai.

Antrą kėlinį varžovai tiesiog mėgavosi triuškindami „Šilutę”. Per kėlinį mūsiškiai sumetė 10 taškų mažiau nei varžovai, ir švieslentė jau rodė 28:45.
Po ilgosios pertraukos mūsiškiai aikštelėje atrodė jau geriau. Ar komandos treneris A.Straupis užvedė komandą, ar pailsėję krepšininkai atgavo jėgas, bet trečią kėlinį į juos žiūrėti buvo jau kur kas maloniau.

Nors III kėlinį šilutiškiai laimėjo, bet švieslentė dar rodė, kad jie yra besivejančiųjų vaidmenyje.

Paskutinis ir lemiamas kėlinys. Jame mūsų komanda parodė seną gerą Šilutės krepšinį – kovojo dėl kiekvieno taško. Net varžovų treneris kelis kartus buvo persigandęs ir ėmė minutės pertraukėles, kad savo komandą surikiuotų ir nepaleistų pergalės iš rankų. Tai jam pavyko padaryti: rezultatu 75:88 Klaipėdos „Nafta – Uni – Akvaservis” iškovojo pirmąją pergalę, o mūsiškiams teko susitaikyti su pralaimėjimu.

Tądien geriausiai „Šilutės” komandoje rungtyniavo Deividas Pukis. Palyginus su pernai metų sezonu, šis krepšininkas nemažai patobulėjo. Deividas komandai pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius.
12 taškų pridėjo Edgaras Sosnovskis ir atkovojo 8 kamuolius savo komandai. Daugiausia – 14 taškų – pelnė aukštaūgis Nerijus Anglickis.
Naujokas Kostas Jonuška taip pat neatsiliko nuo komandos draugų, jis pelnė 13 taškų bei atkovojo 5 kamuolius.

Išvyka į sostinę

Kitą dieną – šeštadienį – „Šilutė” sostinėje susitiko su Vilniaus „Vilniumi”. Iš pradžių matėsi, kad komandos – labai apylygės, nes po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 16:16.

Antrajame kėlinyje „Šilutės” komandą vedė į priekį D.Pukis ir K.Jonuška, o po sirenos, pranešančios, kad baigėsi du kėliniai, mūsiškiai pirmavo 37:41.
Po ilgosios pertraukos vilniečiai įrodė, kad tai jie yra šeimininkai ir spurtu 13:0 išsiveržė į priekį (50:41).

Šilutiškiams nepatiko toks priešininkų „išsišokimas”, ir jie atsakė tuo pačiu bei atstatė turėtą persvarą.

Paskutiniame kėlinyje vis dėlto iniciatyvą perėmė šeimininkai, ir rungtynėms pasibaigus pergale džiaugėsi vilniečiai – 82:77.

Mūsų komandoje po 12 taškų įmetė P.Semaška ir E.Šaulys, po 11 – D.Pukis ir K.Jonuška, po 10 – N.Anglickis (11 atkovotų kamuolių) bei J.Ščipokas.

Taigi mūsų krepšininkams naujo NKL sezono pradžia buvo ne kokia, bet mes žinom: kai jie nori, tai gali!