Šilutės „Šilutė“ parodė naują savo veidą

krepsinis 2Šeštadienį krepšinio komanda „Šilutė“ parodė naujai suformuotą veidą. Šiemet komandoje yra jaunų, vis dar Šilutės sporto mokykloje besimokančių krepšininkų. Taip pat yra ir nemažai šioje srityje pasiekusių žaidėjų.

Komanda jau neblogai apsišlifavusi – tai ji įrodė draugiškose rungtynėse su Plungės „Olimpu“, kurį namo išsiuntė pralaimėjusį.
Ne vienas krepšinio aistruolis laukia, kada prasidės Nacionalinės krepšinio lygos čempionatas. Įprastai NKL sezonas prasideda  spalio pradžioje. Pirmąsias rungtynes „Šilutė“ žais namuose spalio 4 dieną su Vilniaus „Perlu“.

Draugiškos rungtynės

„Draugiškos rungtynės“ – tik pavadinimas, nes abi komandos vienodai troško pergalės ir žaidimo draugišku pavadinti tikrai nedrįsčiau.

Iš pradžių komandos žaidė apylygiai, bet vėliau aikštelėje geriau atrodė mūsiškiai: jie buvo ir greitesni, ir labiau „užsivedę“. Tad vienu momentu „Šilutė“ buvo išsiveržusi į priekį net 20 taškų.

Plungės „Olimpas“ bandė vytis, bet jam pavyko tik sušvelninti rezultatą – po finalinio švilpuko švieslentė rodė 65:55 mūsiškių naudai.

Pradžia gan nebloga. Tikėkimės, ir toliau „Šilutė“ demonstruos gražų žaidimą.

Nauja „Šilutės“ komanda

Šiemet, kaip ir pernai, „Šilutę“ treniruoja Arvydas Straupis.

Komandos kapitonas bus Eividas Mološčiakas, ir pernai žaidęs „Šilutės“ klube. Tai 20 metų 190 cm ūgio krepšininkas. Vidutiniškai per varžybas jis įmesdavo po 10,2 taško, atkovodavo po 1,6 atšokusio kamuolio ir atlikdavo po 1,8 rezultatyvaus perdavimo.krepsinis 1

Komandoje yra ir pernai už „Šilutę“ žaidę krepšininkai: Audrius Ramonaitis (Nr. 7, 21 metų, 182 cm ūgio), Evaldas Šaulys (Nr. 8, 20 metų, 193  cm ūgio), Arnoldas Kuncaitis (Nr. 18, 18 metų, 193 cm ūgio), Edgaras Sosnovskis (Nr. 23, 22 metų, 206 cm ūgio) ir Nerijus Anglickis (Nr. 24, 22 metų, 211 cm ūgio).

Į komandą pakviesti du Šilutės sporto mokyklos krepšininkai, gimę 1997 metais: Lukas Petrošius (Nr. 10) ir Gvidas Galinauskas (Nr. 14). Taip pat šį sezoną žais buvęs Sporto mokyklos auklėtinis 21 metų Lukas Petkevičius (Nr. 12).

Komandoje – Europos ir pasaulio čempionas

„Šilutėje“ žais ir visiems gerai žinomas Deividas Pukis (Nr. 15) – buvęs Lietuvos jaunių ir jaunimo krepšinio rinktinių narys, kelis kartus tapęs Europos ir pasaulio čempionu.

21 metų 194 cm ūgio gynėjas su „Šilutės“ klubu pasirašė vienerių metų sutartį.

Į pamario komandą taiklia ranka pasižymintis krepšininkas grįžta iš Ispanijos antrosios lygos Hueskos „Lobe“ ekipos. Kiek anksčiau krepšininkas rungtyniavo Vilniaus „Sakaluose“ (LKL). Praėjusį sezoną vilkėdamas „Lobe“ komandos marškinėlius D.Pukis sužaidė 19 rungtynių. Aikštėje praleisdamas vidutiniškai po 10 minučių, gynėjas rinko po 2,7 taško ir atkovojo po vieną kamuolį.

www.basketnews.lt duomenimis, 2011-2012 metų sezone Lietuvos krepšinio lygoje D.Pukis aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 14 minučių, rinkdavo 5,1 taško ir atkovodavo 1,7 atšokusio kamuolio.

Jaunasis talentas kovos už „Šilutę“

„Šilutėje“ žais ir ypatingu krepšinio talentu vadinamas Tomas Lekūnas (Nr. 11), kuris šiemet pagarsėjo ir skandalu – už sportinės drausmės pažeidimus buvo pašalintas iš Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) rinktinės kandidatų sąrašo. Dėl savo elgesio atgailaujantis T.Lekūnas vasaros pradžioje teigė, kad treniruosis dar aktyviau ir lauks šanso sugrįžti į rinktinę.

20-metis krepšininkas yra vilkėjęs Vilniaus „Š.Marčiulionio KA – Twomeno“, Vilniaus „Perlo – MRU“ ir Alytaus „Dzūkijos“ marškinėlius. Per 36 rungtynes 200 cm ūgio puolėjas vidutiniškai rinkdavo po 6,3 taško, atkovodavo po 3,6 kamuolio ir atlikdavo po 1,3 rezultatyvaus perdavimo. Su Alytaus komanda T.Lekūnas tapo NKL vicečempionu.

Dabar žaidimo įgūdžius T.Lekūnas tobulins „Šilutės“ komandoje. Pirmosiose draugiškose rungtynėse jis pasirodė gan neblogai – pelnė 16 taškų, iš jų 9 – tritaškiais.