Šilutės širdyje – Turgaus aikštėje ir Šyšos kilpoje – „užvirė” pertvarkos

Pirmosiomis pavasario dienomis ypač sukruto dviejų Šilutės įmonių statybininkai, kurie įgyvendina du Šilokarčemos kvartalo atnaujinimo projektus.

UAB „Kavesta“ darbuotojai nuardė prieš kelis metus paklotą šaligatvį, nes visa aikštė bus nuklota vientisa akmens trinkelių danga.

Istorinėje Turgaus aikštėje dabar be perstojo zuja ekskavatoriai, buldozeriai ir sunkvežimiai, čia jau nuskustas pievos gruntas, prikasinėta griovių. Nemažiau technikos ir Šyšos upės kilpoje – čia kasami grioviai būsimiems pasivaikščiojimo takams, pašalinta keletas senų medžių. Sunerimę šilutiškiai kausimais apie tai, kas vyksta ties Šyšos senvage, atakuoja čia įsikūrusią „Šilutės naujienų” redakciją.

Apie atliekamus darbus pasakoja Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis bei Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Modestas Rauktys.

Turgaus aikštė bus nuklota akmens trinkelėmis

Savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis sako, kad šiuo metu pradėti projektai „Turgaus gatvės su prieigomis sutvarkymas” ir „Šyšos kilpos parko infrastruktūros sutvarkymas” bei praėjusiais metais pradėtas Traksėdžių polderio Šyšos pakrantės tvarkymas bus baigti iki šių metų pabaigos.

UAB „Kavesta” įgyvendina Turgaus gatvės su prieigomis tvarkymo projektą, kitaip tariant, rekosntruoja senojo turgaus aikštę. Projektui įgyvendinti skirta 1,75 mln. Eur. Sutvarkius požeminių komunikacijos tinklų, ši aikštė bus nuklota akmens tipo trinkelėmis. Dabar jau nuardytas prieš porą metų paklotas, naujas pėsčiųjų ir dviratininkų takas. Jo trinkelės tvarkingai surinktos ir bus paklotos kurioje nors kitoje miesto vietoje. Akmens trinkelėmis aikštė bus išklota
vientisai, visame plote.

Archeologai yra nustatę vietą, kurioje kadaise stovėjo du nameliai, kuriuose dirbo tuometinio turgaus administracija. Vis dėlto yra apsispręsta, kad jie nebus atstatomi. Šių namelių vietos tik bus pažymėtos skirtingų spalvų trinkelėmis.

Šyšos kilpoje – takai pasivaikščiojimui ir irkluotojų uostas

Šyšos upės kilpoje dirba UAB „Stamela” darbininkai ir technika. Jie įgyvendina projektą „Šyšos kilpos parko infrastruktūros tvarkymas”. Projektui įgyvendinti skirta pusė milijono eurų.

Šešiasdešimtmečiai ir vyresni šilutiškiai dar gerai prisimena, kad jų jaunystės laikais šioje teritorijoje stovėjo erdvus pastatas, kuriame vykdavo jaunimo šokių vakarai. Kai kurie šilutiškiai viliasi, jog ir dabar statybininkai jį atkurs. Tačiau suplanuota kitaip: šioje kilpos formos teritorijoje bus nutiesti takai pasivaikščiojimams.

To paties projekto lėšomis jau pradėtas statyti irkluotojų uostas, kuris bus Šyšos upės senvagėje. Šiame uoste bus įrengtas slipas, kad miestelėnai čia galėtų nuleisti savo valtis ir katerius.

Statybininkai džiaugiasi palankiais orais

Abiejų projektų įgyvendintojai – „Kavestos” direktorius Dionizas Liatukas ir „Stamelos” direktorius Matas Liepis džiaugiasi geromis, gamtos suteiktomis darbo salygomis.

Pasak M. Liepio, Šyšos kilpoje, be pasivaikščiojimo takų, bus pastatyta ir scena bei aikštelė nedidelių koncertų atlikėjams ir klausytojams. Šioje vietoje porą metų tokiai veiklai jau buvo įsikūrusi jaunimo erdvė „TERAterasa”. Taigi, užbaigus darbus ši vieta bus dar patogesnė, nei lig šiol.

D. Liatukas „Šilutės naujienoms” pasakojo, kad buvusio šaligatvio trinkelės bus atiduotos Šilutės seniūnijai, kuri ir nuspręs kur jas panaudoti.

Aikštėje jau baigiami kloti kanalizacijos šuliniai ir vamzdynai, kad visas lietaus vanduo sutekėtų į lietaus kanalizacijos sistemą.

Pasak D. Liatuko, bendrovė dar nepradėjo tvarkyti Žuvų turgaus aikštės. Šioje aikštėje bus perklota lauko akmenų danga, ji bus tokia pat, kokia buvo senovėje. Visus darbus bendrovė yra suplanavusi ir tikisi pabaigti iki šių metų pabaigos.

klinkerio trinkelės

Komercijos direktorius, korespondentas