Šilutės sporto komplekse tikisi dirbti ir ukrainietė Viktorija

Pakelti sunkumus tiesiogine ir netiesiogine prasme. Šilutėje apsigyvenusi ukrainietė Viktorija Palageič juos kiloja kasdien.

Viktorija jau yra iškovojusi daug pergalių įvairiose varžybose ir čempionatuose.

Sunkumus emociniame plane pakelti tikriausiai sunkiau, nei svarmenis, bet sportininkė pasižymi stipriu charakteriu, tad ketina įveikti ir juos. Savo ateitį ji sieja su sportu – dirbdama Lietuvoje, o gal ateityje ir atstovaudama ją, kaip sportininkė.

Sutikęs Viktoriją net nepagalvotum, kad ši mergina – gausybės medalių ir pergalių savininkė. Kukli, atvira, susikaupusi ir kaip visi ukrainiečių vaikai – anksti subrendusi. Karas tėvynėje daugeliui iš jų atėmė ateities perspektyvas, svajones.

Tik Viktorija neketina nuleisti rankų. Jos treneris liko Ukrainoje, bet čia mergina kuria planus sportuoti toliau. Svečio teisėmis ji jau sudalyvavo svarmenų sporto atrankose. Ukrainoje ji buvo laikoma labai perspektyvia sportininke, gausiai apdovanota medaliais.

„Neseniai Estijoje vyko svarmenų kilojimo Europos čempionatas, bet man dalyvauti ten neleido. Mat svarmenų kilojimo federaciją įsteigė Rusija, ji yra čempionato organizatorius, Ukraina atsisakė bendradarbiauti su ja. Ukraina ten nedalyvavo, o atstovauti Lietuvą kol kas neturiu teisės, nes nesu Lietuvos pilietė. Individualiai man dalyvauti taip pat neleido“, – sako mergina.

Klausimas turėtų spręstis taip: Ukrainos svarmenų kilojimo sporto sąjunga (oficiali) ir Ukrainos svarmenų sporto asociacija (kuri yra kol kas neoficiali ir kuriai priklauso Viktorija) pasirašytų bendradarbiavimo sutartį oficialiai, kad tai bus vienas darinys. Tuomet Ukraina ir ji, kaip šios sporto šakos atstovė, jau galės dalyvauti su Lietuva visose varžybose ir rungtyse.

Svarbu tai, kad Ukrainos svarmenų sporto asociacija (neoficialioji, kuriai priklauso Viktorija) neturi dopingo kontrolės, o Ukrainos svarmenų kilojimo sporto sąjunga – turi. Tuo būdu, apsijungusios organizacijos jau turės dopingo kontrolę. Ji paprastai suteikiama tik po maždaug 5 metų gyvavimo. „Svarmenų sporto asociacija ją jau turėjo gauti, bet prasidėjo karas. Po to bus sprendžiamas mano dalyvavimo klausimas už Ukrainą. Lietuvoje varžybose galiu dalyvauti tik svečio teisėmis“, – aiškina mergina.

Šį rudenį ji planuoja tapti kandidate į sporto meistrus. „Šilutėje netrukus bus atidaromas didelis sporto kompleksas, kuriame ketinu kandidatuoti trenerio darbui. Noriu tapti savo sporto šakos trenere, todėl privalau gauti sporto meistro kategoriją pagal Lietuvos normatyvus ir gauti atitinkamą inventorių darbui. Artimiausiu metu stosiu į Lietuvos sporto universitetą, kad tapčiau sportuojančia trenere. Mokysiuosi lietuvių kalbos, studijuosiu ir kursiu ateitį čia“,- optimistiškai užbaigia Viktorija.