Šilutės stadioną kritikuoja visi kas netingi, o LFF nusiplauna rankas: dirbtinės dangos negausime

Itin baisia būkle garsėjančiame Šilutės stadione pajudėjo pirmieji darbai – čia pagaliau pradėtas dirbtinės dangos futbolo aikštės remontas.

Šilutiškiai jau paruošė pagrindą stadiono futbolo aikštės dirbtinei dangai, ir tik dabar sužinojo, kad ir pinigų tai dangai turės rasti patys – LFF nefinansuos.

Tačiau paaiškėjo, kad dirbtinės futbolo aikštės dangos, kaip ne vienerius metus šilutiškiams buvo žadėta, negausime. Taip nutarė Lietuvos futbolo federacija, o šią nedžiugią žinią prieš savaitę pranešė Šilutėn atvykęs svečias – jos prezidentas Tomas Danilevičius.

Kada bus pradėta šilutiškių jau daug metų laukiama viso mūsų stadiono rekonstrukcija, kol kas niekas pasakyti negali.

LFF lėšų neskirs

Į Šilutę atvykę LFF ir Klaipėdos apskrities FF prezidentai įteikė dovaną merui, bet pranešė, kad lėšų Šilutės stadiono futbolo aikštės dirbtinei
dangai LFF neskirs.

Susitikimą su LFF prezidentu Tomu Danilevičiumi organizavo VšĮ „Šilutės sportas“. Į susitikimą pakviesti Savivaldybės vadovai bei rajono Sporto tarybos nariai, su LFF prezidentu Tomu Danilevičiumi atvyko ir Klaipėdos apskrities futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas.

Šio vizito metu ir paaiškėjo, kad LFF dirbtinės dangos įrengimui Šilutės stadione lėšų neskirs.
Meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad tokio LFF prisidėjimo tikėtasi ne vienerius metus, kol buvo ruošiamasi Šilutės stadiono rekonstrukcijai. Ir tos viltys nebuvo iš piršto laužtos – LFF pati buvo seniai davusi pažadą, kad skirs pinigų dirbtinės dangos įrengimui. Pasak V. Laurinaičio, tai kainuotų apytikriai 200 tūkstančių eurų.

Svečiai T. Danilevičius ir R. Žvingilas šilutiškius informavo, jog pasikeitė federacijos tikslai. Dabar numatyta, kad kiekvienai iš dešimties apskričių bus skiriama lėšų tik vienos dirbtinės dangos įrengimui.

„Pernai tokią dangą gavo Kretinga, kuri jau buvo jai paruošusi pagrindą. Tad šiemet dirbtinės dangos nebeliko nei Klaipėdai, nei Palangai, nei mums“, – sakė meras.

Šilutės stadione jau kuris laikas remontuojama dirbtinės dangos futbolo aikštė, tokiai dangai jau paruoštas ir pagrindas. Pasak VšĮ „Šilutės sportas“ direktoriaus D. Gricevičiaus, pagrindas padarytas ypač kokybiškas, mat šilutiškiai atkakliai siekia, kad naujoji danga laikytų kuo ilgiau.

Ieškos 200 tūkstančių

Futbolo aikštės rekonstrukcija visų Šilutės stadiono problemų neišspręs, nes čia ir tribūnos jau seniai apgailėtinos būklės.

Tad dabar Savivaldybės ir „Šilutės sporto“ vadovams iškilo naujas rūpestis – iš kur paimti tuos reikalingus 200 tūkstančių eurų.

„Vienu metu reikės baigti kelis vykdomus objektus: sporto komplekso ir Kultūros pramogų centro statybas, gatvių ir Senojo turgaus aikštės rekonstrukcijas. Ieškosim galimybių“, – trumpai reziumavo V. Laurinaitis.

D. Gricevičius antrina, kad pinigų bus ieškoma įvairiose programose ir visais kitais įmanomais būdais.
Abu pašnekovai sutinka, kad kapitalinės rekonstrukcijos verkiant reikia visam Šilutės stadionui, tačiau anot D. Gricevičiaus, tai jau priklauso nuo valdžios, nes pinigų tam reikės kur kas daugiau.

Kritikos negaili futbolininkų treneris

FK „Šilutė“ vyr. treneris Svajūnas Česnulis irgi negaili kritikos Šilutės stadionui, bet anot jo, vien dirbtinės dangos atsiradimas stadione neišspręstų visų problemų. „Juk visi mato, koks jis šiuo metu? Tribūnos sugriuvusios, kėdės ištežusios, stadionas tapęs vieta, kurioje jaunimas girtauja, laužo kėdes, tvoras, futbolo vartus… Persirengimo kambariukų remontas darytas prieš 20 metų, teisėjų kambariukas dar labiau apgailėtinas – vanduo lyja per stogą. Būna gėda kai atvyksta teisėjai.

Atsarginių žaidėjų suoliukai – kaip prieš karą, tokie turbūt vieninteliai Lietuvoje, skarda užlopyti. Su normaliais batais negali ateiti, nes patenki į purvyną… Patekome į kitą LFF taurės etapą, norime, kad burtai suvestų su A lygos komanda. Bet, jei taip nutiks, kur mes juos priimsime – Klaipėdoje, Kretingoje, Gargžduose?..“ – svarsto Šilutės futbolininkų vyr. treneris.

Anot jo, rekonstrukcijos jau seniai verkiant reikalauja visas stadionas, ne tik futbolo aikštė. O tos dirbtinės dangos laukia ir vaikai, ir visa miesto bendruomenė, kuri myli futbolą ir noriai jį žaidžia.
„Žinoma, labiausiai laukia vyrų futbolo komanda. Kažkada gal viską ir sutvarkys, bet labai jau lėtai viskas vyksta“, – piktinosi S. Česnulis.

Kiek S. Česnulis pamena, LFF prezidentas į Šilutę atvyko pirmą kartą. Ir stebisi, kad į susitikimą su LFF atstovais Šilutės futbolo treneriai nebuvo pakviesti.