Šilutės šventė – kelionė per istorijos epochas

DSCF3491 gaisrininkaiPalaimos ir ramybės, šventinės nuotaikos ir nuoširdžios bendrystės – tokie linkėjimai mūsų miestui ir visiems šilutiškiams Šilutės gimtadienio rytą varpų gaudesiu ir įvairių konfesijų dvasininkų žodžiais skrido iš vienos svarbiausių mūsų šventovių – Šilutės simboliu tapusios evangelikų liuteronų bažnyčios.

Šilutė kėlėsi švęsti 502-ąjį gimtadienį, dabartinę Šilutę kuriančius žmones įtraukusį ir į linksmybes, ir į kelių šimtmečių istorijos vingius.

Pusryčiai su K.Donelaičiu

Pamažu Lietuvininkų gatvę ir senojo Turgaus aikštę užpildė prekiautojai. Netrukus jų palapines apstojo smalsūs pirkėjai.
Netikėti šventės svečiai – praėjusio šimtmečio ugniagesiai, kuriuos įkūnijo gatvės vaidinimo premjerą specialiai Šilutės gimtadieniui sukūrę mūsų teatralai. Mažyliai būtinai norėjo prisėsti ant vežimėlio, šalia keisto mažo gaisrininko, suaugusieji būrė sau laimę, meilę, sveikatą, sėkmę ir pinigus, trindami pirštais milžiniško kaminkrėčio švarko sagas.

O kitame miesto gale, skverelyje prie fontano, dūmais kosčiojo senoviniai virduliai, garavo žolelių arbatos, smagias melodijas griežė „Kuršių ainiai“. Juk kokia šventė be gimtadienio pusryčių!

Bibliotekininkų surengtus pusryčius improvizuotoje Žibų kaimo arbatinėje lydėjo ir pagoniški ritualai, ir Kristijono Donelaičio dvasia.P5250326 pagoniu ugnis

„Ne! ne verkt, bet linksmintis visi susirinko:/ Nes darbai žiemos visur jau buvo sugaišę/ Irgi pavasaris ant visų laukų pasirodė./ Tuo po tam pašaliai visi kribždėti pagavo/ Irgi, bešūkaujant pulkams, ošims pasikėlė./ Viens storai, o kits laibai dainuoti mokėdams/ Ir linksmai lakstydams ik debesių kopinėjo“, – K.Donelaičio „Metų“ „Pavasario linksmybes“ skaitė aktorė Virginija Kochanskytė, o mūsų literatūros klasiko žodžiai šilutiškių šventinei nuotaikai apibūdinti labai tiko.

Jaunieji šilutiškiai kūrė kartu

Nuo Vydūno skverelio „ošims pasikėlė“ iki pat Šilutės parko, kur jaunimas į daugybę pramogų įsisuko.

Jaunieji miesto šventės dalyviai linksminosi ir įvairiose srityse savo jėgas išbandė būtent jiems skirtame jaunimo saviraiškos parke. Ten mažyliai krykštavo atrakcionuose, o scenose pasirodė ir šventinę nuotaiką kūrė vietiniai jaunieji atlikėjai.

Kas norėjo šokti, bet nedrįso trypti klausydamiesi koncerto, galėjo į šokį kartu įsijungti su gatvės šokio meną kuriančiais Šilutės jaunuoliais ir aerobikos treneriais, nuotaikingai ant scenos vedusiais pamokėlę.

Į dangų kilo aitvarai, tvenkinyje burzgė vaikinų leidžiami motoriniai laiveliai, kuriuos kiekvienas norėjo pavaldyti pulteliu. Buvo norinčių savo jėgas atiduoti žaidžiant gatvės krepšinį ar bent sergant už komandose žaidžiančius draugus.

Piešimu besidomintys jaunuoliai savo fantaziją liejo ant specialių lentų kurdami grafičius. Vieni jau iš anksčiau buvo suplanavę, ką pieš ir registravosi dar prieš šventę, kiti improvizavo vietoje.

P5250335 makiazasAmatų kūrybinėse dirbtuvėse dienos šviesą išvydo nauji papuošalai, kuriuos kurti padėjo Šilutės pirmosios gimnazijos ir Suaugusiųjų mokymo centro mokytojos.

Įsibėgėjus Jaunimo parko linksmybėms, Klaipėdos dramos teatras žiūrovams dovanojo spektaklį. Aktoriai nustebino savo muzikos instrumentais: lentomis, tuščiomis plastikinėmis vandens taromis, grojo ir plodami per savo kūną.

Šventės dalyviai negailėjo plojimų nugalėtojams, laimėjusiems šokio, grafičio, krepšinio, muzikos rungtyse. O viso Jaunimo saviraiškos parko „Kurkime kartu!“ programą vainikavo Marko Palubenko ir grupės koncertas.

Renginių oazės – bažnyčioje ir bibliotekoje

Visą dieną atvira muzikai buvo Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia: čia koncertavo sostinės evangelikų baptistų bažnyčios jaunimas, publiką pavergė šilutiškiai autorinių dainų atlikėjai Liuda Kašėtienė, Žydrė Adomaitienė ir Adas Nausėda, žiūrovus dar kartą pradžiugino Šilutės pučiamųjų orkestras, o rimtosios muzikos gerbėjus sutraukė kamerinis ansamblis „Vilniaus arsenalas“.

Šventinę dieną Šilutės evangelikų liuteronų parapija paminėjo įkūrimo šimtmetį ir pašventino suremontuotą koplyčią, kuri stovi senosiose kapinėse, prie geležinkelio. Plačiau apie šiuos renginius – kitame „Šilutės naujienų“ numeryje.

Ne mažiau intensyvi buvo F.Bajoraičio viešosios bibliotekos šventinė programa, skirta ir šilutiškiams, ir bibliotekoje viešėjusiems Bauskės (Latvija) bibliotekininkams bei svečiams iš Kaliningrado srities. Čia vyko ir tarptautinio tapybos plenero darbų parodos išlydėtuvės į Bauskę, vakaro skaitiniai, klasikinės muzikos koncertas. Viskas skirta K.Donelaičio 300 metų jubiliejui.

Aikčioti privertė fejerverkaiDSC04253 soka gatveje

Pavakary į Šilutę atslinkęs lietus daugumą žiūrovų išgainiojo, bet ištvermingiausi puikiai praleido vakarą su garsiais mūsų kolektyvais „Žvaigždūne“, „Karčema“, „Karčemėle“, „Pamario brass“.

Staigmena buvo amerikietišką kantri muziką grojančios grupės „Minoil Blue Grass Band“ koncertas, kurį dovanojo UAB „Minijos nafta“. Beje, šioje grupėje bandža groja pats bendrovės „Minijos nafta“ generalinis direktorius Thomas M.Haseltonas, jo dukra Katja – mandolina.

Po įvairius Klaipėdos bei Šilutės rajonų bendruomenių renginius koncertuojanti grupė „Minoil Blue Grass Band“ buvo įkurta prieš metus T.M.Haseltono iniciatyva, nes, pasak T.M.Haseltono, groti kantri muzikos grupėje buvo sena jo svajonė.
Šventės kulminacija buvo talentingų merginų – Ugnės ir Giedrės iš TV muzikinio projekto „X faktorius“ dainos ir grupės „Išjunk šviesą“ pasirodymas.

Šilutės dangų nušvietę fejerverkai buvo tokie įspūdingi, kad aikčioti privertė ne tik šventės finalo sulaukusius žiūrovus, bet ir namuose nuo sofų pakilusius ir pro langus spalvomis sprogstantį dangų išvydusius šilutiškius.

Daugiau nuotraukų galerijoje

joomplu:9253 joomplu:9267